Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Zopár tipov pre windows XP – doplnené 2 tipy

– ako vypnúť CD autorun

– napaľovanie priamo vo win XP

– zamknutie adresárov vo win XP + ako to obísť

– ako vypnúť automatické reštartovanie počítača po aktualizácii

– ako sa zbaviť súborov thumbs.db

Ako vypnúť CD autorun

Kliknite na štart, spustiť, napíšte GPEDIT.MSC, potom choďte do konfigurácia počítača, šablóny pre správu, systém a nájdite Turn Off Autoplay, dajte pravé tlačítko, vlastnosti a povoliť.

Napaľovanie vo win xp

Vedeli ste že sa dá cd napaľovať rovno vo win xp, bez ďalších programov? Možno áno, ale ja som o tom nevedel 🙂
Otvorte si tento počítač, označte súbory ktoré chcete napáliť, kliknite pravým tlačítkom, kopírovať, potom vložte čisté cd a choďte na disk vašej CDROMky. Tam kliknite pravým tlačítkom, prilepiť. Súbory sa prekopírujú do dočasného adresára. Kliknite pravým tlačítkom a zapísať tieto súbory na disk CD. Hoci je plno programov na napaľovanie, niekedy sa môže zísť aj toto 😉

Zamknutie dresárov vo win xp

Ak máte viacerých užívateľov na pc a nechcete aby sa niekto dostal do vaších dokumentov, alebo iných adresárov, tak si otvorte tento počítač, choďte do documents and settings, kliknite pravým tlačítkom na užívateľa, vlastnosti, zdieľanie a zaškrtnite Nastaviť tento priečinok ako súkromný. Do tohto adresára a všetkých podadresárov sa dostanete len ak ste prihlásený za tohto používateľa.

Nieje to nejaká super ochrana, keďže stačí vojsť do núdzového režimu ako administrátor a v ňom môžete zmeniť heslo ktoréhokoľvek užívateľa, bez toho aby ste nejaké heslo vedeli 😉

časom pridám ďalšie tipy

zdroj

Update:

Ako vypnúť automatické reštartovanie počítača po aktualizácii windowsu

Občas sa stáva že po nainštalovaní aktualizácii vám windows sám vyhodí okno a po chvíli sa pc reštartuje. Ak nechcete aby sa vám pc sám reštartoval, tak do príkazového riadku stačí napísať sc stop wuauserv.

Ako sa zbaviť súborov thumbs.db

Tento súbor sa vám vytvára v adresári s obrázkami. Vytvorí sa stále keď dáte zobraziť miniatúry. Ak nechcete aby vám windows tieto súbory vytváral, tak si otvorte ovládací panel/možnosti priečinka a zaškrtnite miniatúry neukladať do vyrovnávacej pamäte.

Post Tags - ,