Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Využite Facebook bota na nastavenie nejakej pripomienky

Nastavte si pripomienku poslaním správy botovi na Facebooku. Ten vás v nastavený čas upozorní správou na Facebooku.fbremind1_icon

Možno ste už niekde videli zmienku o tom, že Facebook chystá botov, s ktorými môžete komunikovať. Časom by sa to malo využívať ako zákaznícky servis, pri kontaktovaní nejakého eshopu a podobne. Podobní boti ako je tento, s menom Jarvis, určite budú len pribúdať, s rôznymi ďalšími funkciami. Ak si potrebujete rýchlo nastaviť nejakú pripomienku, stačí, ak ju napíšete botovi do správy, s časom kedy vás má upozorniť a on vám v nastavený čas pošle správu na Facebook / Messenger. Zatiaľ s ním musíte komunikovať v angličtine.

 

Ako na to:

Pridajte si bota do messengera pomocou tohto linku.

fbremind1

Presmeruje vás na stránku messengera, kde po prihlásení môžete rovno písať botovi.

Napíšte Hi, alebo niečo. Spýta sa vás na vaše mesto, aby vedel nastaviť správny čas. Potom stačí napísať dátum, čas a čo chcete pripomenúť, napr.

Remind me to check blog4all.sk at 8pm today.

Čas môžte zadať aj vo formáte 20:00. Bot vám odpíše, na kedy nastavil pripomienku. Ak nezadáte dátum a nenapíšte ani dnes, zajtra, tak automaticky pripomienku nastaví na aktuálny deň.

Bot vám odpíše, že nastavil pripomienku. V nastavenom čase vám príde klasická správa buď na Facebook, alebo na Messenger od “Jarvisa”.

fbremind2

fbremind3

Možno to niekto využije, možno niekto nechce zdieľať s Facebookom viac informácií, ako už aj tak zdieľa, každopádne ako nápad to môže byť zaujímavé. Určite budú pribúdať ďalšie podobné podobné funkcie.

Kto by chcel, môže si skúsiť vytvoriť vlastného bota napr. pomocou tejto stránky.

botsify.com
Jarvis

Post Tags - , , ,