Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Vylepšite si vyhľadávací panel vo Firefoxe

Vylepšite si vyhľadávací panel pre ľahšie vyhľadávanie súborov cez Google, Yahoo, Bing, Ixquick a Ask.com.

Ak často hľadáte cez svoj vyhľadávač konkrétny typ súboru, napríklad doc, pdf a pod., určite vyskúšajte rozšírenie Advanced Search. Toto rozšírenie vám pridá nové funkcie pre vyhľadávací panel, takže si priamo v ňom môžete zvoliť aký typ súboru hľadáte a tiež či chcete hľadať na všetkých stránkach, alebo len na práve otvorenej stránke.

Ako na to:

Po nainštalovaní rozšírenia sa vám automaticky pridajú nové funkcie pre vyhľadávací panel. Vyberte si váš vyhľadávač a kliknutím na ikonku otáznika zvoľte formát súboru ktorý chcete hľadať. Napríklad Google podporuje vyhľadávanie Word, Excel, Power Point, Video, PDF a iných súborov.

Môžete si tiež zvoliť či chcete hľadať na internete, alebo len na aktuálnej stránke.

Taktiež sa vám pridá nová možnosť vyhľadávania do kontextového menu. Ak hľadáte niečo na stránke na ktorej sa práve nachádzate, tak stačí označiť nejaký text na stránke, kliknúť pravým tlačítkom a vybrať možnosť search this site for…

Ak vyhľadávač podporuje HTTPS, tak automaticky využíva tento protokol pre zvýšenie bezpečnosti. V nastaveniach môžete nastaviť či chcete aby sa pri zadaní vyhľadávania otvorili výsledky na novej karte, alebo na aktuálnej, či sa má využívať HTTPS, alebo či ako defaultné vyhľadávanie chcete nastaviť vyhľadávanie na aktuálnej stránke.

Download Advanced Search

Zdieľať na:

Post Tags - , ,