Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Vistatask – automatické ovládanie klávesnice, myšky…

Vo vistatask si môžete nastaviť napr. kedy aký program sa má spustiť, kde, kedy a na čo má myška kliknúť, prípadne aká klávesa sa má kedy stlačiť a kopu iných vecí. Všetko sa dá uložiť do exe súboru, ktorý potom stačí spustiť. Tu je návod ako si cez tento program vytvoriť exe súbor na reset routeru, ktorý stačí dať do USD a môžete automaticky sťahovať cez rapidshare.

Tento návod je len ako príklad. Vy si môžete podľa tohto návodu vytvoriť exe súbor pre reštart vášho modemu, alebo routeru. Tento súbor potom stačí nastaviť v plánovači USD aby sa súbor spustil po stiahnutí súboru a môžete sťahovať koľko chcete. Samozrejme že to je pre tých čo majú dynamickú ip. Ale tento program sa dá použiť aj na kopu iných vecí ako reštart routeru. Ešte jedna vec, tento program ide v xp, (neviem či aj vo viste) tak nech vás nemýli názov vistatask.

Takže tu je návod. Je to robené pre vigor 2700vgst, takže vy si to prispôsobte podľa seba.

Spustíte si prehliadač a vojdite do routeru, kliknite na online stav. Tam je tlačítko rozpojiť PPPoE, na ktoré keď kliknem, tak sa odpojí a pripojí do internetu a do zopár sekúnd mám inú ip. Takže vo Vistatask stačí vytvoriť súbor, ktorý po spustení klikne na to tlačítko.

Najjednoduchšie je nechať otvorený prehliadač priamo na tej stránke kde má program kliknúť. Dá sa to urobiť aj tak, že samo vám spustí prehliadač, otvorí stránku router, ale načo to zbytočne komplikovať.

Takže ak máte otvorený prehliadač so stránkou kde má kliknúť tak spustite Vistatask. Tak ako to vidíte na obrázku, dvakrát kliknite na use window. Pridá sa vám to na pravá stranu, tam zase dvakrát kliknite. Kliknite do riadku match data a potom na ikonku find window kliknite a držte stlačené tlačítko a prejdite na okno prehliadača.

Teraz z actions-mouse pridajte move, v properties kliknite do riadku X, Y Coordinates, na ikonku Find cooridnates a na tlačítko kde má kliknúť. Potom zaškrtnite snap to position

Potom už len z actions pridajte left click. To je všetko. Klávesou F5 môžete vyskúšať či to funguje. Ak to chcete dať do exe súboru tak v tools kliknite na compile executable a uložte súbor. V USD v plánovači si nastavte aby sa súbor spúštal sám. O tom ako to nastaviť som písal v tomto návode. Tento spôsob sa hodí len ak na pc nič nerobíte, preto ja radšej používam ten prvý spôsob. Ale občas sa hodí aj toto.

Ak máte vigor 2700 tak to môžete spraviť ešte jednoduchšie. Nastavte aby sa vám v prehliadači otvorila táto adresa a je to http://192.168.1.1/cgi-bin/online3.cgi

Trial verziu môžete stiahnuť tu.

Zdieľať na:

Post Tags - ,
Translate »
Inline

Sledujte nás na FB a budete pravidelne informovaní o nových zaujímavých článkoch

Inline

Sledujte nás na FB a budete pravidelne informovaní o nových zaujímavých článkoch