Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Ovládajte mobil pomocou myšky a klávesnice pripojenej k počítači

Jednoduchý návod ako ovládať Android mobil pomocou klávesnice a myšky, bez toho aby ste museli niečo fyzicky pripájať. synergy icon


Už dávnejšie som písal o programe Synergy, ktorý slúži na ovládanie viacerých PC pomocou jednej klávesnice a myšky. Teraz rovnakým spôsobom môžete ovládať aj váš mobilný telefón. Aplikácia Synergy pre Android je stále vo vývoji, ale alpha verzia sa už dá stiahnuť a zatiaľ mi funguje bez problémov. Stačí ak mobil je pripojený cez wifi v tej istej sieti ako je váš počítač.

Zatiaľ som to netestoval na telefóne bez rootu, ani sa to nikde nedočítal, ale myslím, že root bude potrebný. Ak ho nemáte, môžete vyskúšať ešte podobnú aplikáciu ShareKM, ktorá funguje aj bez rootu, ale iba ak máte telefón pripojený cez USB.

 

Ako na to:

V počítači si nainštalujte Synergy pre váš OS. V programe kliknite na configure server, vedľa hlavnej obrazovky si pridajte novú obrazovku a ako screen name zadajte ľubovoľné meno, ktoré potom zadáte aj v aplikácii. Okno zatvorte a kliknite na start. Mala by sa vám zobraziť takáto tray ikonka synergy3.

synergy2

V mobile si nainštalujte aplikáciu Synergy. Na markete ju zatiaľ nenájdete, takže sťahujte iba z odkazu pod článkom. Aplikácia je jednoduchá, obsahuje len pár nastavení. Po spustení si nastavte client name (rovnaké ako screen name) a v druhom riadku zadajte hostname, alebo IP adresu počítača, na ktorom ste spustili synergy server.

Ak máte nastavené všetko správne a ste pripojený v rovnakej sieti, kliknite na connect a malo by vám napísať, že ste pripojený. Teraz len stačí myškou ísť mimo obrazovky a kurzor myšky by sa mal zobraziť na displeji mobilu.

synergy1 synergy4

Využiť to môžete napríklad ak mobil pripájate k TV cez MHL, alebo slimport, vtedy už nemáte kam pripojiť OTG kábel, tak dá sa to riešiť aj takto, alebo ak sa vám nechce vypisovať stále na mobilnej klávesnici, alebo je to už na vás na čo to využijete.

Download Synergy pre Android
Download Synergy pre PC

 

Zdieľať na:

Post Tags - ,