Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Jednoduché robenie screenshotov s automatickým uploadovaním

Výborný program na robenie screenshotov s automatickým uploadovaním na image servery alebo FTP, pridávaním vodoznaku a veľa iného.

Skúšal som už viac programov na robenie screenshotov, ale stále som iba vyskúšal a nikdy nepoužíval, no program ZScreen ma zaujal oveľa viac. Stačí stlačiť jednu klávesu, alebo kombináciu kláves a program urobí všetko za vás, obrázok sa vám automaticky nahrá na vopred nastavené miesto, napríklad nejaký image server, FTP, alebo len niekde do počítača. Ja to používam na FTP a je to výborná pomôcka, ktorá ušetrí kopu času. Ak potrebujete obrázok pred uploadnutím upraviť, stačí si vybrať ktorý editor sa má otvoriť a po urobení screenshotu sa vám otvorí najprv editor a po jeho zatvorení sa upravený obrázok automaticky nahrá na zvolené miesto. Môžete tiež nastaviť napríklad automatické pridanie vodoznaku do vášho obrázka, automatické robenie náhľadov a množštvo iných nastavení.

V destinations si nastavte kam chcete obrázky nahrávať a na hlavnej záložke potom vyberte upload destinations.

Skratky si môžete meniť podľa vašich potrieb, štandardne sú tak ako vo windowse, čiže stačí ak je program spustený, stlačíte printscreen a program vykoná všetko podľa toho ako je nastavený. Alt+printscreen urobí screenshot len z aktívneho okna, ctrl+printscreen si označíte len tú časť obrazovky ktorú chcete atď.

zscreen

V programe si potom otvorte históriu screenshotov, kde jedným kliknutím môžete skopírovať odkaz, prejsť do adresára s obrázkom, alebo otvoriť obrázok.

Výborná vec je tiež FTP viewer, stačí kliknúť pravým tlačítkom na tray ikonku programu a vybrať možnosť FTP viewer. Otvorí sa vám okno so zoznamom všetkých obrázkov v nastavenom adresári na FTP, po kliknutí na obrázok sa vám ukáže náhľad a môžete si jednoducho vytvoriť odkaz na obrázok, alebo ho uložiť, vymazať. Program má tiež aj FTP klienta.

ZScreen má ešte množstvo iných nastavení, ale to už nech si nastaví každý podľa seba. Ak si program nastavíte podľa vašich potrieb, určite vám uľahčí robenie screenshotov.

Download

Post Tags - ,