Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Ako zobraziť vymazané notifikácie a ich históriu v Android telefóne

Stalo sa vám, že ste nejakú notifikáciu / upozornenie omylom vymazali a chcete ju znova zobraziť? Tu je na to riešenie.

Android od verzie 4.3 vytvára notification log, kde môžete nájsť aj notifikácie, ktoré ste už vymazali. Môžete sa tak vrátiť k vymazaním notifikáciám, aj keď spätne sa môžete vrátiť len k notifikáciám z aktuálneho dňa (alebo len niekoľko hodín). Existuje aj množstvo aplikácií, ktoré sú priehľadnejšie, môžete si v nich nastaviť upozornenia ktorých aplikácií nechcete ukladať a veľa iného, ale tieto aplikácie vám budú ukladať notifikácie až od ich nainštalovania. Ak ste doteraz žiadnu takú aplikáciu nemali nainštalovanú a vymazali ste nejakú notifikáciu, ku ktorej sa chcete vrátiť, tak môžete využiť notification log, ktorý je priamo súčasťou Androidu.

Aj keď Android obsahuje notification log, nie každý výrobca vám k nemu ponúka prístup vo svojej nadstavbe. Napríklad Samsung vo svojom One UI vám túto možnosť priamo neponúka, ale aj tak sa k nemu môžete dostať, ale budete musieť použiť launcher. Pri ostatných výrobcoch odporúčam vyskúšať najprv prvú možnosť, ak nepôjde, mala by fungovať druhá.

Ako na to:

Prvý spôsob: Notification log si môžete pridať jednoducho cez widgety. Čiže dlhým kliknutím na prázdne miesto na obrazovke sa vám zobrazí menu a vyberte pridať widget (miniaplikáciu). Tu nájdite Nastavenia (prípadne odkaz na nastavenia) a v zozname nastavení by ste mali nájsť Notification log, alebo Denník upozornení. Ten si stačí jednoducho pridať na plochu a po otvorení sa vám zobrazí log s notifikáciami.

Na niektorých telefónoch musíte najprv povoliť Vývojárske možnosti. Nieje to nič zložité, môžete to aj hocikedy vypnúť. Stačí v nastaveniach telefónu zobraziť informácie o telefóne, informácie o softvéri a 7 krát kliknúť na Číslo zostavy (tie názvy sa môžu trochu líšiť, podľa výrobcu, ale všade to je podobné). To vám pridá ďalšiu možnosť v nastaveniach, vývojárske možnosti, kde viete meniť rôzne nastavenia telefónu. Tu ale nemusíte nastavovať nič a znova vyskúšajte postup vyššie.

notiflog2
notiflog3
notiflog4
notiflog1


Druhý spôsob – pre Samsung a ostatné zariadenia, kde nefungoval prvý spôsob

K notification logu sa viete dostať pomocou Nova Launchera. Malo by to fungovať aj pri iných, napríklad Action Launcher. Launcher slúži na úpravu domovskej stránky, menu telefónu a veľakrát ponúkajú množstvo zaujímavých prídavných funkcií a rôzne typy vzhľadov.

Nova Launcher nemusíte nijak nastavovať, ani ho používať, môžete ho využiť len na to, aby ste sa dostali k strateným notifikáciam. Po spustení mu musíte udeliť povolenia a zobrazí sa vám plocha launchera. Tu stačí len pridať odkaz na zobrazenie logu notifikácií, podobne ako to je popísané vyššie. Podržaním prsta na obrazovke sa vám zobrazí menu, vyberte možnosť Miniaplikácie, Aktivity, v aktivitách rozkliknite Nastavenia a tu nájdete Notification log. Po kliknutí sa vám pridá na obrazovku ikonka a po otvorení sa vám zobrazí log.


Ak by ste na to chceli používať nejakú aplikáciu tretej strany, tak napríklad Notification Log History, alebo Unnotification, ten vám umožní napr. vrátiť späť naposledy vymazanú notifikáciu a pod. V store stačí zadať notification history a tých aplikácií je veľa. Myslíte ale na to, že notifikácie sa vám budú ukladať až od ich nainštalovania / nastavenia.

Post Tags - , ,