Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Ako zobraziť neúspešné pokusy o prihlásenie do vášho počítača na prihlasovacej obrazovke

Ako zobraziť na prihlasovacej obrazovke informácie o poslednom prihlásení do vášho počítača a počet neúspešných pokusov o prihlásenie.

Každé prihlásenie do Windowsu, aj neúspešné, sa ukladá do logov. To si viete potom pozrieť v logoch, ale oveľa jednoduchšie je si túto informáciu o poslednom prihlásení zobraziť priamo na prihlasovacej obrazovke. Po zadaní správneho hesla sa vám zobrazí posledné úspešné prihlásenie, prípadne koľko bolo neúspešných pokusov o prihlásenie, ak nejaké boli. Túto funkciu si viete jednoducho povoliť v registroch. Fungovať by to malo na všetkých verziách Windowsu od verzie Vista a vyššie.

Ako na to:

Otvorte si Registry Editor (Windows + R, regedit) a preklikajte sa sem:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System

Tu musíte v pravom okne pridať novú hodnotu. Kliknite pravým tlačidlom a vyberte New, DWORD (32-bit) Value a nastavte tento názov DisplayLastLogonInfo.

Dvojitým kliknutím na pridanú hodnotu DisplayLastLogonInfo otvoríte okno s nastaveniami a vo Value data zmeňte 0 na 1. To je všetko, teraz sa vám po každom prihlásení zobrazí informácia o posledných pokusoch o prihlásenie. Ak by ste túto funkciu chceli vypnúť, tak zmeňte hodnotu na 0.

Takto môžete mať jednoducho pod kontrolou, či sa niekto pokúšal prihlásiť do vášho počítača. Informácie o neúspešných prihláseniach sa zobrazujú iba ak sa prihlasujete do lokálneho účtu, nefunguje to, ak sa prihlasujete cez Microsoft účet.

Post Tags -