Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Ako zmeniť font písma vo vašom Android zariadení

Ako zmeniť font písma vo vašom mobile, alebo tablete jednoducho pomocou aplikácie.android_fonts_icon


Niektoré telefóny umožňujú zmeniť font písma priamo v nastaveniach, v takom prípade môžete využiť tento spôsob na rozšírenie ponuky, keďže pomocou aplikácie FontFix máte na výber z niekoľko tisíc fontov. Aplikácia nepotrebuje root, ak vaše zariadenie podporuje FlipFont (malo by ísť o zariadenia Samsung a telefóny s HTC Sense), inak potrebujete root, aby vám zmena fontov fungovala. Ak máte root, aplikácia pri inštalácií prepíše váš aktuálny systémový font. Na výber máte z niekoľko tisíc fontov, zo stránok google.com/fonts, fontsquirrel.com, dafont.com.

Ako na to:

Nainštalujte si z Google Play aplikáciu FontFix. Po spustení aplikácie si vyberte font, ktorý sa vám páči. Kliknutím na vybraný font si ho viete pozrieť podrobnejšie. Ak chcete font nainštalovať, kliknite na ikonku „+“. Ak váš telefón vyžaduje root práva na zmenu fontu, vyskočí vám okno, či chcete povoliť aplikácií práva na zmenu. Po nainštalovaní vás vyzve na reštartovanie mobilu a po reštarte už by ste mali vidieť nový font.

android_font7-mediumandroid_font6-mediumandroid_font5-medium android_font3-mediumandroid_font4-mediumandroid_font2-medium

V nastaveniach aplikácie si môžete vybrať z ktorej z troch uvedených stránok si chcete font vybrať. Pred nainštalovaním fontu odporúčam pozrieť, či font podporuje diakritiku, inak sa vám niektoré znaky nebudú zobrazovať správne. Len škoda, že to neviete zistiť priamo v aplikácií, preto je lepšie si najprv vybrať font napr. z google fontov, kde si viete rovno vytvoriť filter fontov, ktoré podporujú vybrané znaky. Potom si len tento font nájdite a nainštalujte pomocou aplikácie.

Tip: Ak máte Samsung, pred nainštalovaním fontu si zmeňte v nastaveniach font na Default. Niekedy to môže pomôcť, ak máte problém pri inštalácií fontov.

Aplikácia nemusí fungovať každému, záleží od verzie Androidu, výrobcu telefónu, v takom prípade vyskúšajte nejakú inú aplikáciu, napr. iFont.

FontFix

Post Tags - , ,