Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Ako zistiť všetky heslá k WiFi sieťam, ku ktorým ste sa pripojili svojím Android mobilom

Zistite všetky heslá k wifi sieťam, ku ktorým ste sa svojím zariadením pripojili.androidpass_icon

Občas sa stane, že potrebujete nejaké heslo, aby ste sa mohli pripojiť iným zariadením, alebo to heslo dať kamarátovi a vy si neviete spomenúť, lebo ho máte uložené v mobile. Dá sa to viacerými spôsobmi. Buď použijete niektorá aplikáciu, alebo si súbor kam sa heslá ukladajú otvoríte v textovom editore. Ak to chcete trochu jednoduchšie, môžete použiť napr. aplikáciu WiFi Key Recovery. Tá vám zobrazí všetky heslá k wifi sieťam, ku ktorým ste sa pripojili. Môže sa to hodiť aj na zálohu, ak radi meníte telefóny,  alebo softvér v mobile. Opäť pre niektorých možno nevýhoda, aplikácia potrebuje root (aj ten ďalší spôsob).

Ako na to:

V mobile stačí nainštalovať aplikáciu WiFi Key Recovery. Aplikácia požaduje Superuser práva, tak povoľte prístup a všetky uložené heslá sa vám ukážu v tabuľke. Odtiaľ ich môžete exportovať ako textový súbor, alebo tiež zdieľať heslo s iným zariadením.

  androidpass1androidpass2

Ak nechcete inštalovať aplikáciu, heslá si viete zistiť aj priamo zo súboru kam sa ukladajú. Heslá v Androide sú uložené v súbore wpa_suppliciant.conf. Ten nájdete v adresári /data/misc/wifi (prípadne data/wifi). Ale bez rootu vás do tohto adresára pravdepodobne nepustí. Tento súbor potom stačí otvoriť v nejakom textovom editore a tam už nájdete všetky uložené wifi siete a heslá, približne v takejto podobe:

network={
ssid=”NAZOV_SIETE”
psk=”HESLO”
key_mgmt=WPA-PSK
priority=1
}

WiFi Key Recovery

Post Tags - , , , ,