Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Ako zistiť heslo k pripojenej WiFi sieti v Android telefóne

Zistite jednoducho heslo k aktuálne pripojenej WiFi sieti, bez potreby nejakej aplikácie, alebo rootu.

Ako na to:

Otvorte si nastavenia WiFi vo vašom Android telefóne, kliknite na ikonku nastavení pri aktuálne pripojenej sieti a dole v nastaveniach by ste mali vidieť možnosť QR kód.

Po kliknutí sa vám zobrazí QR kód, ktorý obsahuje informácie o vašej sieti, vrátane hesla. Tento stačí buď prečítať nejakou aplikáciou na čítanie QR kódov v inom mobile, alebo len si spraviť screen QR kódu a obrázok uploadnuť na nejakú stránku na dekódovanie QR kódov, je ich veľa, napr. zxing.org. Obrázok tam môžete uploadnúť priamo z mobilu a na stránke sa vám hneď zobrazia údaje o WiFi sieti, vrátane hesla.

Existujú potom aj iné spôsoby na zistenie hesla, prípadne aj aplikácie, na tie je ale potrebný root, ale môžete tak zistiť heslo ku všetkým sieťam, ku ktorým ste sa predtým pripojili, napr. Ako zistiť všetky heslá k WiFi sieťam, ku ktorým ste sa pripojili svojím Android mobilom

Prípadne všetky heslá sa dajú zistiť aj bez rootu, ale len pomocou pripojenia telefónu k počítaču a ADB príkazu na skopírovanie súboru s heslami.

Post Tags - , ,