Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Ako zdieľať internet cez wifi

Ako zdieľať internet medzi dvoma počítačmi cez bezdrôtové pripojenie.

Ako zdieľať internet cez wifi ak sa pripájate na internet cez Local area connection.

Najprv si na PC na ktorom máte internet (PC1) musíte vytvoriť ad-hoc sieť. Takže si otvorte sieťové pripojenia, kliknite pravým tlačítkom na bezdrôtové pripojenie, vlastnosti, prepnite na záložku bezdrôtové siete a dajte pridať.

Sieť nastavte podľa nasledujúceho obrázka (wep zadajte ľubovoľné číslo, ktoré je potrebné zadať pri pripájaní do siete).

IP netreba meniť, všade nechajte nastavenú automaticky. Znova otvorte sieťové pripojenia, označte local area network a bezdrôtovú sieť, kliknite pravým tlačítkom a dajte premostiť pripojenia.

Teraz dvakrát kliknite na bezdrôtové pripojenie a dajte obnoviť zoznam sietí. Nájde vám sieť ktorú ste vytvorili, tak ju označte a dajte connect. Počas toho ako sa pripája, dajte vyhľadať bezdrôtové siete aj na druhom PC, nájde vám sieť ktorú ste vytvorili na PC1, tak dajte connect. Po pripojení by vám mal fungovať internet na obidvoch PC.  Na PC1 (neviem prečo) ukazuje stále ukazuje že bezdrôtová sieť nieje pripojená (robí mi to len keď mám premostené pripojenia), ale na druhom počítači vám ukazuje že ste pripojený, takže to nevadí. Internet by vám mal fungovať. Ak vám nefunguje tak si vypnite firewalll.

Ďalší spôsob je skoro to isté, ale nemusíte vytvárať sieťový most, ale použite program CCProxy. Takže vytvorte si ad-hoc sieť, robte všetko podľa vyššie uvedeného návodu, len nedávajte vytvoriť sieťový most. Čiže len prepojte počítače cez ad-hoc. Na PC1 si nainštalujte CCProxy. Program len spustite a dajte štart. Na PC2 si teraz musíte nastaviť pripejenie cez proxy, takže napr. ak používate Firefox, otvorte nástroje, možnosti, spresnenie, sieť, zaškrtnite ručné nastavenie serverov proxy a zadajte IP bezdrôtového pripojenia na PC1 (na PC1 kliknite pravým tlačítkom na bezdrôtové pripojenie, stav, podpora) a port 808 (podľa toho aký máte nastavený v CCProxy, štandardne 808).

Teraz len potvrďte a ak ste spravili všetko správne, musí vám fungovať internet. Ak vám internet neide vypnite firewall. V programe CCProxy môžete monitorovať pripojenie, vidieť aké stránky boli otvárané…

Cez CCProxy môžete vo free verzii pripojiť 3 počítače.

Download

Ak na pripojenie do internetu používate USB modem, tak by malo stačiť vytvoriť ad-hoc sieť medzi počítačmi a v sieťových pripojeniach kliknite pravým tlačítkom na modem, dajte vlastnosti a v záložke spresnenie nastavte zdieľanie. V Home network settings nastavte sieť, cez ktorú chcete zdieľať internet, v tomto prípade bezdrôtové pripojenie.

Pri tomto spôsobe bude možno treba nastaviť ip adresy manuálne, tak nastavte podľa obrázkov.

PC na ktorom je internet si otvorte vlastnosti bezdrôtového pripojenia, vyberte TCP/IP a dajte zase vlastnosti.

Post Tags - ,