Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Ako zaheslovať svoj profil v Chrome

Chráňte si svoj profil v Chrome heslom a majte tak prístup k svojej histórií prehliadania, záložkám a heslám len vy.


Prehliadače ukladajú množstvo informácií, o navštívených stránkach, heslá, záložky a podobne. Ak používate prehliadač Chrome, môžete si svoj profil chrániť heslom a mať tak prístup k uloženým dátam až po zadaní vášho Google hesla. Chrome túto funkciu má priamo v sebe, len je trochu ukrytá.

Ako na to:

Na to, aby ste svoj profil mohli zaheslovať, musíte v Chrome pridať ďalší profil (osobu), ktorý nastavíte ako kontrolovaný. S vytvoreným profilom nemusíte robiť nič, ale musíte mať pridaný aspoň jeden takýto profil.

Otvorte si nastavenia v Chrome, kliknite na Pridať osobu a zaškrtnite možnosť Skontrolovať a zobraziť stránky, ktoré táto osoba navštívila… (v takom profile môžete povoliť, alebo zakázať vybrané stránky a mať prehľad o navštívených stránkach, napr. ak chcete kontrolovať vaše deti).

Po pridaní profilu zadajte do riadku na zadávanie webovej stránky túto adresu:

chrome://flags/#enable-new-profile-management

Otvoria sa vám nastavenia a pri nastavení Nový systém na správu profilov vyberte možnosť Povolené a reštartujte prehliadač.

Teraz keď budete zatvárať Chrome, kliknite na meno vášho profilu, v pravo hore a vyberte možnosť Ukončiť a aktivovať detskú zámku. Takto sa zo svojho profilu odhlásite a naspäť sa dostanete až po zadaní vášho hesla do Google účtu. Po prihlásení vám ostanú otvorené všetky vaše stránky. Ak prehliadač zatvoríte klasicky, cez „X“, tak po otvorení prehliadača ostanete prihlásený vo svojom profile. Ak ste odhlásený zo svojho profilu, tak pri otvorení máte na výber, do ktorého profilu sa chcete prihlásiť. Môžete tak otvoriť kontrolovaný profil, ktorý ste vytvorili, alebo sa prihlásiť ako hosť, prípadne pridať ďalšiu osobu.

Post Tags - , , ,