Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Ako zadarmo rozšíriť Dropbox o 16GB

Rozšírte si Dropbox o 16GB.dropbox icon1

Dropbox asi už poznáte, ak nie, tak je to online úložisko dát. Môžete tak zdieľať súbory medzi počítačmi, so svojimi známymi a tiež mať prístup k svojím súborom odkiaľkoľvek, cez webovú stránku, alebo smartphone. Štandardne ponúka Dropbox 2GB, čo je v dnešnej dobe dosť málo. Pár GB si viete pridať ak splníte nejaké úlohy. Najviac GB sa dá získať za referrals, čiže za ľudí, ktorý sa prihlásia cez váš odkaz. Za každého dostanete 500MB navyše a spolu môžete získať 16GB. V tomto návode sa dozviete ako využiť túto ponuku a získať tak priestor navyše.

 

Ako na to:

Ak na nejakom PC už máte nainštalovaný Dropbox, tak aj po zaregistrovaní nového účtu cez váš odkaz a prihlásení vám 500MB nepridá, ak si však vytvoríte virtual PC, tak môžete sa registrovať koľkokrát chcete.

Nainštalujte si VirtualBox, v ktorom si viete vytvárať virtuálne PC. Po nainštalovaní kliknite na New a zadajte nejaký názov počítača, type vyberte linux a version Ubuntu. Ostatné možnosti môžete nechať prednastavené, iba ich preklikajte dokonca. 

dropbox1

 

dropbox6

Stiahnite si Ubuntu z tohto odkazu. Na vytvorenom virtuálnom PC kliknite na start a v okne select start-up disk vyberte stiahnutý iso súbor. Potom sa vám spustí inštalácia Ubuntu. Tá chvíľu trvá, môžete si nastaviť slovenčinu, tak len sa preklikajte až na koniec, väčšinov len všetko potvrďte, kým sa vám nespustí Ubuntu.

dropbox7

dropbox10

Aby ste mohli ďalšie kroky opakovať viackrát, tak si vytvorte snapshot, aby ste kedykoľvek vedeli vrátiť virtuálny PC do aktuálneho stavu. Tak v menu kliknite na machine a take snapshot.

Screenshot_10

Teraz si otvorte Firefox a váš referal link. Referal link nájdete po prihlásení do vášho Dropboxu a kliknutí na tento odkaz. Referal link si otvorte vo virtuálnom PC. Otvorí sa vám registrácia do Dropboxu, tak zadajte ľubovoľné údaje, ako meno, priezvisko, email a heslo. Email nemusí byť reálny, účet netreba aktivovať, ale email si skopírujte, aby ste sa vedeli prihlásiť do Dropbox aplikácie. Po zaregistrovaní vám ponúkne možnosť stiahnuť aplikáciu pre Ubuntu, tak ju nainštalujte a prihláste sa Dropbox účtom, ktorý ste práve vytvorili. Hneď po prihlásení vám vo vašom účte pribudne 500MB. Virtuálny počítač teraz môžete zatvoriť, pri zatvorení nechajte zaškrtnuté Restore current snapshot.

Screenshot_2

Screenshot_3

Screenshot_5

Screenshot_4

Screenshot_8

Bez názvu

Tieto kroky môžete opakovať, až kým nedosiahnete +16GB. Aby vám znova pribudli MB, musíte zmeniť MAC adresu virtuálneho PC. Vo virtual manažéri kliknite na vytvorený PC a kliknite na Discard. Potom kliknite na settings a v záložke network kliknite pri MAC adrese na ikonku vygenerovania náhodnej adresy. Pred spustením virtuálneho PC kliknite na vytvorený snapshot a restore snapshot. Potom môžete znova spustiť virtuálny PC a registrovať ďalší účet.

Screenshot_12

 

dropbox14

Ak sa vám nechce tieto kroky vykonávať, môžete využiť aj niektorý z inzerátov na stránke jaspravim a za pár eur to niekto spraví za vás. Napríklad tu.

Download VirtualBox
Download Ubuntu

Post Tags -