Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Ako využívať svoj Android telefón ako počítačový mikrofón

Používajte váš Android telefón ako bezdrôtový počítačový mikrofón. womic icon

 


Na hlasovú komunikácii cez internet pomocou počítača samozrejme potrebujete mikrofón. Možno sa aj vám stalo, že váš mikrofón nefungoval, alebo ste nemali žiadny po ruke. V takom prípade môžete namiesto mikrofónu použiť váš telefón. To sa dá jednoducho pomocou aplikácie WO mic. Aplikáciu môžete používať zadarmo, alebo platenú verziu bez reklám. Telefón môžete využívať aj ako bezdrôtový mikrofón, keďže aplikácia ponúka pripojenie cez Bluetooth, WiFi, alebo aj cez USB.

Program je jednoduchý, má krátku odozvu pri prenose zvuku, podporuje automatické pripojenie po reštartovaní počítača a telefón môžete používať ako mikrofón s ľubovoľným programom v počítači, tak ako klasický mikrofón.

Ako na to:

Najprv musíte vo Windowse nainštalovať ovládač pre WO mic. Stačí spustiť tento súbor a vybrať vašu verziu Windowsu.

womic1

V telefóne si nainštalujte WO mic aplikáciu. Nájdete ju v Google play store. Po spustení aplikácie kliknite na Settings a v položke transport vyberte možnosť ako chcete prenášať zvuk, či cez WiFi, bluetooth, alebo USB. Vyberte napr. WiFi (samozrejme PC a mobil musia byť pripojené k jednej sieti), vráťte sa naspäť z menu aplikácie a kliknite na Start.

womic5   womic4

V počítači si nainštalujte WO mic PC client. Po spustení kliknite na Connect, vyberte možnosť WiFi a zadajte IP adressu, ktorá sa vám zobrazila v telefóne po kliknutí na Start. To je všetko, teraz by váš telefón mal fungovať ako mikrofón.

womic2

Ak si chcete vyskúšať ako vás je počuť, tak si otvorte zvukové nastavenia vo Windowse a vo vlastnostiach Wo mic device zaškrtnite počúvať toto zariadenie.

womic4

Podobne jednoduché nastavenie je aj cez USB kábel, alebo bluetooth. Len vybrať zvolenú možnosť a pripojiť telefón.

Aj keď to je zložitejšie (aspoň prvykrát), ako len pripojiť mikrofón, niekedy sa vám môže hodiť aj takáto možnosť. A navyše výhodou pre niekoho môže byť aj to, že to funguje bezdrôtovo.

WO mic Windows ovladač
WO mic Android aplikácia
WO mic PC klient

 

Post Tags - , , , ,