Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Ako vytvoriť NFC tag pre prihlásenie mobilu k WiFi sieti bez zadania hesla

Ako naprogramovať NFC tag na automatické prihlásenie akéhokoľvek Android zariadenia k vašej Wifi sieti bez toho, aby ste museli zadať heslo, alebo na čo všetko iné môžete použiť NFC tag.nfc_tag_icon

NFC tag je pasívne zariadenie, môže to byť nálepka, kľúčenka, alebo iné príslušenstvo, ktoré obsahuje čip, na ktorý viete zapisovať dáta, alebo ich načítavať pomocou svojho smartfónu, alebo tabletu, ktorý podporuje NFC. Zariadenie stačí priložiť k NFC čipu a načítajú sa uložené dáta. Záleží už na vás, čo si naň nahráte. Môžete si takto vytvoriť napríklad vizitku s vašimi údajmi, alebo nastaviť režim telefónu, do ktorého sa má prepnúť mobil napr. v aute, prípadne po príchode domov aby vám zaplo zvonenia, alebo čokoľvek čo vás napadne, napr. ako v tomto návode, na automatické prihlásenie do vašej WiFi siete s novým Android zariadením, bez toho aby ste museli zadávať heslo. Veľkosť údajov je obmedzená, existujú aj rôzne čipy podľa kapacity. Odporúčam NTAG203, na ktoré môžete uložiť 132 znakov. Existujú potom aj iné, s menšou kapacitou, ale aj väčšou, napr. NTAG216. Potom stačí ak si v mobile nainštalujete nejakú aplikáciu, ktorá dokáže zapisovať na NFC tagy a môžete si vytvoriť vlastný NFC tag, podľa vašich potrieb. Dáta viete aj mazať a prepisovať.

 

Ako na to:

Nainštalujte si aplikáciu NFC tools, prípadne môžete vyskúšat aj iné, NFC tasks, NFC smart tags a pod. (ak máte prázdny tag, aplikáciu pre tento návod na nastavenie WiFi nepotrebujete). Ak máte na svojom tagu niečo nahraté, alebo si nieste istý, tak to najprv z tagu vymažte. Po spustení aplikácie kliknite na záložku Other a Erase tag. Potom iba priložte telefón k NFC tagu (samozrejme v mobile musíte mať NFC zapnuté).

nfctag nfctag8

V aplikácií v záložke Write máte veľa možností, čo všetko viete na tag zapísať. Konkrétne na zapísanie údajov o WiFi aplikáciu nepotrebujete, aj keď sa to dá aj v nej, ale Android túto možnosť má už v sebe. Otvorte si v telefóne nastavenia, WiFI a na sieti ktorú chcete zapísať na NFC tag podržte prstom. Zobrazia sa vám možnosti, kliknite na Zapísať do značky NFC a ukáže sa vám okno na zadanie hesla k WiFi sieti. Po zadaní hesla už len znova priložte mobil k tagu a údaje sa zapíšu. Teraz ak sa budete chcieť pripojiť k nastavenej WiFi sieti mobilom, v ktorom nemáte uložené heslo k sieti, stačí ho priložiť k tagu a vyskočí vám upozornenie, či sa chcete pripojiť. Stačí len potvrdiť a nemusíte tak zadávať heslo.

nfctag6nfctag5nfctag2 nfctag3 nfctag7 nfctag9nfctag4

Toto je len jeden z príkladov ako viete NFC tag využiť. Existuje na to veľa rôznych aplikácií, kde si jednoducho stačí vyklikať čo má telefón spraviť po priložení na tag.

NFC tools

Post Tags - , ,