Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Ako vytvoriť animovaný obrázok z YouTube videa

Vytvorte si jednoducho za pár sekúnd GIF animáciu z YouTube videa.

Pomocou stránky gifs.com si môžete jednoducho vytvárať gif animácie priamo z videí, zo stránok ako YouTube, Vine, Instagram a iných. Funguje to veľmi jednoducho a bez registrácie. Môžete si určiť dĺžku animácie, pridávať rôzne efekty, orezať obrázok a podobne.

Ako na to:

Otvorte si stránku gifs.com a vložte odkaz na video, z ktorého chcete vytvoriť gif. Ak chcete použiť video z youtube, stačí, ak pred slovo youtube napíšete gif a automaticky sa vám otvorí stránka gifs.com aj s vybraným videom. Napr.

https://www.youtube.com/watch?v=oQtQGC5Ozu4
https://www.gifsyoutube.com/watch?v=oQtQGC5Ozu4

Po otvorení videa na stránke gifs.com stačí zvoliť časový úsek, z ktorého chcete spraviť animáciu, prípadne vybrať nejaký efekt kliknutím na zvolený efekt v paneli vedľa videa. Všetky zmeny a použité efekty sa vám priamo prehrávajú. Ak chcete pripravenú animáciu uložiť, stačí kliknúť na Create GIF a zobrazia sa vám odkazy na vytvorený obrázok. Ak ho chcete stiahnuť cez tlačidlo Download GIF, stránka vás vyzve na registráciu. Ak sa ale nechcete registrovať, stačí si skopírovať a otvoriť odkaz Direct link a odtiaľ si len klasicky uložiť obrázok. Prípadne tam máte aj embed kód, ak chcete obrázok vložiť na stránku.

www.gifs.com

Post Tags - , ,