Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Ako vyriešiť problém s pingom vo Windowse 7

Zopár rád ako vyriešiť problém s veľkým pingom (s latency) vo Windowse 7, alebo Viste.

Po dlhšej dobe som prešiel konečne na Windows 7. Zatiaľ som nenarazil na väčšie problémy, práve naopak, som s ním celkom spokojný, ale stále sa nájde pár vecí ktoré nefungujú tak ako by mali. Zatiaľ čo mi najviac vadí je ping v hrách (CS). V XP bol ping normálny (alebo latency – má vyššiu hodnotu ako ping, nieje to to isté), okolo tých 20-30, no po nainštalovaní Windowsu 7 je okolo 100, aj viac (u ISP chyba nieje). Na internete môžete nájsť množstvo diskusií o tomto probléme, no nikde nieje stopercentné riešenie. Nakoniec som našiel jeden spôsob, ktorým sa tento problém ako tak vyriešil. Ping je už dobrý, ale sem tam to aj tak laguje… ale je to podstatne lepšie.

Mne pomohlo (aspoň čiastočne) vypnutie domácej skupiny (homegroup). Ak túto funkciu využívate, môžete aspoň vyskúšať či to pomôže.

Ako na to:

Spustite tento počítač, v ľavom panely kliknite pravým tlačítkom na domáca skupina, vyberte zmeniť nastavenie domácej skupiny

a kliknite na ukončiť prácu v domácej skupine a potvrďte.

Teraz choďte do ponuky štart, spustiť a napíšte services.msc. V správcovi počítača rozbaľte služby a aplikácie, services a nájdite HomeGroup Listener a HomeGroup Provider. Na obidva procesy kliknite pravým tlačítkom a dajte stop.

Potom ešte raz kliknite pravým tlačítkom, vyberte vlastnosti a zmente startup type na disabled.

Počítač reštartujte a vyskúšajte či hra pôjde lepšie.

Ak nepomohlo, tak skúste toto:

Kliknite na štart, spustiť a napíšte regedit. V registroch roztvorte položku HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\Tcpip\Parameters\Interfaces a tam vyberte tú položku v ktorej máte IPAdress, alebo DhcpIPAdress. Kliknite niekam na bielu plochu pravým tlačítkom a vyberte New > DWORD (32-bit) Value a zadajte meno TcpAckFrequency. Kliknite teraz na TcpAckFrequency pravým tlačítkom, vyberte možnosť Modify a zadajte hodnotu 1. Tak isto vytvorte TCPNoDelay, tiež dajte Modify a zadajte hodnotu 1 (nechajte zaškrtnuté hexadecimal).

Počítač reštartujte a vyskúšajte hru.

Ak ste podobné návody už skúšali, tak ste možno našli tip že treba vypnúť MMSC službu, ale mne to nepomohlo. Potom avšak môžete mať problémy so zvukom, tak nevypínajte túto službu, ale stačí zmeniť hodnotu v registroch. Takže znova spustite regedit a choďte do HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Multimedia\SystemProfile a na pravej strane pravým tlačítkom kliknite na NewtworkThrottlingIndex, modify a nastavte hodnotu ffffffff. Touto hodnotou túto funkciu vypnete. Znova musíte počítač reštartovať a vyskúšajte hru.

Nainštalujte tiež Windows aktualizácie a najnovšie ovládače na sieťovú kartu. Niekomu aj to vraj pomohlo, no v mojom prípade pomohli až hore popísané postupy. Problém sa mi podarilo ako tak vyriešiť, aj keď stále sa mi zdá že na XP to išlo lepšie. Ak máte aj vy nejaké tipy, tak budeme rád ak sa s nimi podelíte  🙂

Zdieľať na:

Post Tags - ,
Translate »
Inline

Sledujte nás na FB a budete pravidelne informovaní o nových zaujímavých článkoch

Inline

Sledujte nás na FB a budete pravidelne informovaní o nových zaujímavých článkoch