Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Ako vypnúť požiadavky na zdieľanie polohy a zasielanie notifikácií v prehliadačoch

Vypnite si otravné požiadavky v prehliadačoch na zdieľanie polohy, alebo zasielanie notifikácií.

Možno ste už zaregistrovali, že čoraz viac stránok po otvorení vyhodí nejaké okno s upozornením, ktoré často prekáža pri prezeraní webu, tak buď kliknete na povoliť, nepovoliť, alebo okno len zavriete. Väčšinou stránka vyžaduje zistenie vašej polohy, alebo zapnutie upozornení. Tieto upozornenia niekedy môžu byť už dosť otravné, keďže ak kliknete na Nie, nepovoliť, tak upozornenie vám vyskočí znova pri ďalšej návšteve stránky. Ak povolíte upozornenia, tak stránka vám bude môcť posielať upozornenia o novinkách, dôležitých správach a podobne.

Ako na to:

Chrome

Otvorte si nastavenia prehliadača, vyberte možnosť rozšírené nastavenia a nastavenia obsahu. Alebo ak chcete, tak jednoducho zadajte do poľa na zadávanie adresy tento text a rovno sa vám otvorí nastavenie obsahu:
chrome://settings/content

Kliknite na Upozornenia a zobrazí zoznam povolených a blokovaných stránok. Ak chcete upozornenia na stránkach vypnúť, hore stačí prepnúť prepínač, spýtať sa pred odoslaním na zablokované. Prípadne tu si viete aj zablokovať konkrétne stránky. Podobne si môžete nastaviť či sa má stránka pýtať pre prístup k polohe, prípadne mikrofónu, kamere. Po zablokovaní týchto nastavení vám už nebudú vyskakovať takéto upozornenia.

Mozilla Firefox

Zadajte do poľa s adresou
about:config

Ak to otvárate prvýkrát, potvrďte upozornenie, že budete opatrní. Vo vyhľadávaní potom nájdite nastavenie, ktoré chcete vypnúť a dvojitým kliknutím zmeníte z true na false.
dom.webnotifications.enabled – vypnutie notifikácií
geo.enabled – vypnúť upozornenia pre prístup k polohe

 

Post Tags - , ,