Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Ako uložiť nastavenie priority pre vybraný proces

Ako nastaviť natrvalo prioritu v správcovi úloh. .

Nastavením priority môžete určiť podiel procesora pre jednotlivé procesy. Ak nastavíte pre niektorý proces vyššiu prioritu, tak bude využívať väčší podiel procesora.
Ja som to niekedy využíval pri televíznej karte. Keď som mal spustenú TV kartu a pritom napr. surfoval na internete, tak obraz sekal ak sa práve načítavala nejaká stránka, ale po nastavení väčšej priority už išiel plynulo. Niekto to využíva aj pri hraní hier, napaľovaní, alebo prehrávaní videa.

Ako na to:

Najpr si nainštalujte utilitu Prio, ktorá vám pridá ďalšie možnosti do správcu úloh, ako napr. uložiť prioritu.  Funguje to vo windowse XP, Vista aj Windows 7. Správcu úloh otvoríte skratkou ctrl+alt+del, alebo ctrl+shift+esc. Vyberte záložku procesy, kliknite pravým tlačítkom na proces, nastaviť prioritu a zmeňte prioritu podľa potreby. Potom zaškrtnite save priority, inak sa po každom reštarte počítača (alebo programu) znovu nastaví na defaultné nastavenie, väčšinou na normálnu prioritu.

V správcovi úloh máte možnosť nastaviť aj afinitu – ak máte viacjadrový procesor, môžete vybrať ktoré jadro má jednotlivý proces využívať. To sa hodí napríklad ak si chcete zahrať nejakú starú hru a nejde vám tak ako by mala, tak toto môže pomôcť.

Ďalej vám pribudnú aj záložky:
Services – tam vidíte všetky spustené služby
TCP/IP – zobrazuje TCP/IP spojenia a otvorené porty

A na záver taký malý tip, ak sa vám niekedy stalo že Windows sa spustil, ale nenabehli ikonky, ani lišta štart, tak spustite správcu úloh (ctlr+alt+del – to vám pôjde), kliknite na súbor, nová úloha a napíšte explorer, potvrďte a je to 😉

Download, Homepage

Post Tags - ,