Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Ako streamovať obraz mobilu, alebo tabletu do počítača, alebo iného zariadenia

Jednoduchý spôsob ako môžete obraz svojho mobilu streamovať do počítača, alebo ako si zahrať tenisovú hru pomocou mobilu ako rakety.allcast_icon


Pomocou aplikácie Allcast v mobile môžete streamovať fotografie, alebo videa priamo do TV, počítača, prípadne iného android zariadenia. Stačí ak si na jednom zariadení nainštalujete Allcast sender, na druhom receiver a môžete streamovať. Pri TV by malo stačiť, že ju máte pripojenú k rovnakej sieti ako telefón. Lenže táto aplikácia dokáže streamovať iba multimediá. Pomocou aplikácie Mirror Beta môžete v počítači zobrazovať všetko, čo vidíte na displeji. Aplikácia potrebuje root, ak máte android starší ako Lollipop, čiže 5.0.

 

Ako na to:

V počítači musíte mať prehliadač Chrome a v ňom si nainštalovať aplikáciu AllCast receiver. Vo Windowse si pravdepodobne budete musieť povoliť ručne port vo firewalle, inak vám počítač v mobile nenájde. Tak si otvorte firewall, pridajte pravidlo a povoľte port 53515. Potrebujete povoliť TCP aj UDP.

allcast1

Potom už len stačí v mobile nainštalovať aplikáciu Mirror Beta. Samozrejme telefón a počítač musia byť pripojené v rovnakej sieti. Po spustení by vám v network devices malo nájsť Chrome. Na to stačí kliknúť a displej mobilu sa vám zobrazí v okne. Reaguje to celkom rýchlo, ale pri hrách je odozva trochu horšia a tiež nevýhoda, že to (zatiaľ) neprenáša zvuk. Pohodlnejšie to je cez Miracast, ale to už je niečo iné.

allcast4  allcast2

Môžete si takto vyskúšať aj tenisovú hru, Motion Tennis, pri ktorej váš telefón používate ako tenisovú raketu a obraz hry vidíte v PC, prípadne inom zariadení. Hra podporuje aj iné spôsoby pripojenia, napr. Chromecast, Miracast a pod. Stačí postupovať podľa inštrukcií po nainštalovaní hry a malo by vám to fungovať.

allcast3

 

Chrome Allcast receiver, Mirror Beta, Motion Tennis

Post Tags - , ,