Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Ako stiahnuť zadarmo celý Spotify playlist ako MP3

Stiahnite si jednoducho a zadarmo celý Spotify playlist ako MP3 súbory.

Spotify asi väčšina ľudí už pozná. Nájdete tu milióny skladieb, podcasty a podobne. Spotify poskytuje aj bezplatnú verziu, ktorá vám umožňuje počúvať ľubovoľnú hudbu, avšak medzi jednotlivými skladbami sa prehrávajú reklamy a na počúvanie hudby potrebujete internet. Môžete ho využívať  aj bez internetu, ale to len v prípade, že si zaplatíte premium účet. Vtedy  si môžete ľubovoľné skladby stiahnuť na prehrávanie offline. Ak vám ani to nestačí, alebo nechcete platiť za premium účet, existuje jednoduché riešenie, ako si môžete stiahnuť celý playlist úplne jednoducho, ako MP3 súbory, prípadne v inom formáte.

Existuje na to viacero programov, mne sa osvedčil Sidify Spotify Music Converter. Program nesťahuje hudbu priamo zo Spotify (aspoň nie bezplatná verzia), ale jednotlivé skladby vyhľadá na YouTube a stiahne ich ako MP3.

Ako na to:

Po spustení programu stačí zadať odkaz na playlist a kliknúť na pridať, prípadne môžete priamo zo Spotify pomocou drag and drop chytiť myškou ľubovoľnú skladbu, alebo album a pretiahnuť na okno programu. Ten vám automaticky po pridaní vypíše zoznam skladieb na stiahnutie.

V nastaveniach si môžete nastaviť kvalitu sťahovania, maximálne na 320kbs, kam sa majú skladby sťahovať, nastaviť zloženie názvu súborov, prípadne zmeniť formát na MP3/AAC/FLAC/WAV. Sidify má aj platenú verziu, v ktorej vie nahrávať priamo zo Spotify. Môžete to vyskúšať aj v bezplatnej verzii, ale dĺžka skladby je obmedzená na 3 minúty. Preto odporúčam nechať zaškrtnutú možnosť YouTube Download.

Potom už len stačí kliknúť na Convert a o pár minút máte celý playlist stiahnutý ako MP3.

V nástrojoch (tools) nájdete ešte zopár funkcií, ako premenovanie názvov MP3, konvertovanie na iný formát, upload na One Drive, alebo Google Drive, prípadne napaliť na CD.

O tom do akej miery to je legálne/ilegálne by sa dalo diskutovať, preto to už nechám na vašom zvážení, či sa Sidify rozhodnete vyskúšať. Aj keď samotné sťahovanie z YouTube je porušenie podmienok, takže sťahujte na vlastnú zodpovednosť a keď už, tak len na vlastné použitie.

Download Sidify Music Converter

Post Tags - ,