Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Ako stiahnuť titulky k seriálu jednoducho priamo vo VLC

Stiahnite si titulky k seriálu priamo vo VLC. vlcsubicon

Ak radi sledujete seriály s titulkami, možno vás nebaví stále hľadať a sťahovať titulky. Aj kvôli tomu možno sú v poslednej dobe dosť rozšírené seriály s titulkami priamo v obraze, čo zas môže zhoršiť kvalitu videa a predsa len stále je jednoduchšie stiahnuť seriál bez tituliek, prípadne niekto rád pozerá seriál s titulkami v inom jazyku. Pomôcť stiahnuť titulky vám môže aj prehrávač VLC, ktorý určite poznáte. Donedávna sa dala táto možnosť pridať len pomocou pluginu, ale novšie verzie už majú túto možnosť zabudovanú. Môžete si tak po spustení seriálu jednoducho stiahnuť titulky vo vybranom jazyku.

Ako na to:

Spustite si seriál vo VLC a vyberte možnosť Zobraziť a Download subtitles. Automaticky sa vám vyplní názov seriálu, číslo série a epizóda. Ak sa niečo nevyplní správne, lebo seriál máte pomenovaný inak, tak si to môžete ručne upraviť (odporúčam hľadať anglický názov).

vlcsub0
Pri prvom spustení najprv kliknite na nastavenia, tam si môžete zmeniť jazyk rozhrania a prednastavený jazyk pre titulky. Z možností Čo robiť s titulkami vyberte Nahrať a uložiť. Potom len uložte nastavenia.

vlcsub2

Teraz stačí len vybrať jazyk v ktorom chcete stiahnuť titulky, alebo nechať prednastavený a kliknúť na Hľadať titulky podľa hash. Ak nenájde žiadne, tak skúste dať Hľadať podľa názvu. Niekedy vám nájde aj viac verzií, tak vyskúšajte ktoré budú sedieť. Stačí kliknúť na Stiahnuť vybrané a titulky sa automaticky sa zobrazia v obraze.

vlcsub1

K niektorým seriálom vám bez problémov nájde aj titulky v slovenčine, ale ak nie, tak pri väčšine nájde české titulky. Prípadne kto chce, samozrejme v angličtine, alebo iných jazykoch.
Titulky sa vám automaticky uložia k seriálu vo formáte srt.

Samozrejme VLC nieje jediný prehrávač, ktorý ponúka túto funkciu. Napr. BS Player ponúka túto možnosť už dlho, aj s viacerými nastaveniami, ale tak nech si každý vyberie čo mu viac vyhovuje. U mňa to je VLC.

Post Tags - , ,