Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Ako spustiť WhatsApp jednoducho vo vašom prehliadač, bez nutnosti niečo inštalovať (oficiálne)

WhatsApp nedávno spustil novú službu, WhatsApp web, takže ak ste práve pri počítači, môžete jednoducho písať priamo z vášho prehliadača.whatsappweb

Doteraz existovali rôzne alternatívy, ako cez niektorý z emulátorov spustiť WhatsApp v počítači, prípadne cez nejakú stránku tretej strany, ale nebolo to ono. WhatsApp konečne prišiel s vlastným riešením.

Najnovšia verzia aplikácie umožňuje spustiť WhatsApp priamo vo vašom prehliadači. Nemusíte tak stále kontrolovať svoj mobil a určite pre mnohých to je častokrát aj pohodlnejšie. Podporovaný je zatiaľ iba prehliadač Chrome. V mobile musíte mať najnovšiu verziu WhatsApp. Zatiaľ to funguje pre Android, Windows Phone, Blackberry a nokiu S60, pre iOS zatiaľ nie.

whats1

Ako na to:

Je to úplne jednoduché, stačí ak si v mobile otvoríte WhatsApp a kliknite na tri bodky, pre otvorenie menu. Tam vám v najnovšej verzii pribudla možnosť WhatsApp web. Po kliknutí sa vám spustí kamera a vyzve vás na zosnímanie QR kódu z obrazovky počítača.  Takže si len v počítači otvorte stránku web.whatsapp.com a po zosnímaní QR kódu sa vám v okne prehliadača otvorí váš WhatsApp aj s vašimi konverzáciami.

whats2whats3

Ak si na začiatku pri otvorení stránky necháte zaškrtnuté Keep me signed in, nemusíte sa prihlasovať skenovaním kódu pri ďalšom otvorení stránky. Notifikácie vám samozrejme budú prichádzať aj do prehliadača.

whatss4

web.whatsapp.com

Post Tags - , ,