Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Ako sledovať televíziu cez internet vo vašom smart TV zadarmo

Sledujte CZ/SK a iné TV vo vašom televízore zadarmo, nahraním vlastného playlistu.smartiptv_icon

Dnešné smart TV už toho dokážu dosť, no stále nedokážu prehrať playlist s online televíziami (aspoň bez nainštalovania nejakej aplikácie tretej strany). Takou aplikáciou je napríklad SS-IPTV, pomocou ktorej môžete sledovať IPTV televíziu vo vašom TV. Aplikácia ponúka možnosť pridať playlist od vášho operátora, ale ponúka aj možnosť prehrávať ľubovoľný vlastný playlist, vďaka čomu sa dá sledovať online TV aj zadarmo. Tip na playlist možte nájsť aj v tomto článku.

Ako na to:

update: ten prvý krok s inštaláciou aplikácie z iného servra už pravdepodobne nebudete potrebovať robiť, keďže vo viacerých TV sa už dá aplikácia priamo stiahnuť, čiže si otvorte obchod s aplikáciami a skúste najprv či tam túto aplikáciu nemáte. 

Návod ako nainštalovať aplikáciu do TV nájdete priamo na stránke ss-iptv.com. Záleží od značky TV, prípadne série. Ja som to skúšal na Samsung TV, tam je to úplne jednoduché. Po kliknutí na tlačítko smart TV sa musíte prihlásiť ako developer (develop), potom v nastaveniach stačí zadať IP adresu servera, spustiť synchronizáciu a aplikácia sa automaticky nainštaluje. Presnejší postup je popísaný tu.
smartiptv1smartiptv2smartiptv3 smartiptv4

Po spustení aplikácie v TV si otvorte nastavenia a kliknite na Get code.

smartiptv5

Tento kód zadajte na stránke ss-iptv.com, v sekcii playlist editor, do add device. Zobrazí sa vám, že ste pripojený s názvom vašej TV a v sekcii my-videos si môžete pridávať a editovať playlist, presúvať stanice a podobne. Buď máte playlist od nejakého svojho operátora (napr. Antik), alebo si môžete nájsť nejaký na internete. Tie po nejakej dobe väčšinou prestanú fungovať, aspoň tie CZ/SK, ale stále sa dá nájsť niečo funkčné. Zopár tipov kde hľadať nájdete nižšie.

Po nahraní playlistu si ho uložte. Potom len v TV stačí spustiť aplikáciu, vybrať tiež sekciu my-videos a tam už uvidíte vaše programy.

smartiptv6smartiptv7 smartiptv8

Dnes už existuje veľa spôsobov ako sledovať TV, alebo si to streamovať priamo z mobilu, PC a podobne, ale niekoho možno poteší aj takáto možnosť.

Tip kde nájsť playlist, tip1, tip2, tip3

ss-iptv.com

Post Tags - , , ,