Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Ako skryť offline priateľov z Facebook chatu a jednoduchšie vkladať smajlíkov

Ako pridať do chatu na Facebooku ikonky so smajlíkmi a odstrániť offline priateľov zo zoznamu.

Facebook po množstve sťažností užívateľov upravil svoj chat, takže zobrazuje sa vám zoznam online aj offline priateľov a úplne dole pribudol zoznam ďalších online priateľov. Určite to je krok k lepšiemu, ale aj tak si myslím, že starý chat, keď sa zobrazovali iba online priatelia, bol lepší. Ak si chcete odstrániť offline priateľov z chatu, stačí si nainštalovať do prehliadača jednoduchý skript. Ďalší skript vám trochu vylepší chat pridaním ikoniek smajlíkov pre ich jednoduchšie vkladanie. Na často používaných smajlíkov to väčšina užívateľov asi potrebovať nebude, ale na tých menej používaných sa to môže zísť. Pridať do chatu si ich môžete taktiež nainštalovaním skriptu.

Ako na to:

Tento návod funguje v prehliadačoch Firefox a Chrome. Vo Firefoxe musíte mať nainštalované rozšírenie Greasemonkey.

Odstránenie offline priateľov z chatu
Pre odstránenie offline priateľov z chatu si stačí nainštalovať skript Facebook Hide Offline Friends Button. Po nainštalovaní obnovte stránku Facebooku a v nastaveniach chatu sa vám pridá možnosť Hide offline friends. Po zaškrtnutí sa vám budú zobrazovať iba online priatelia.

Pridanie smajlíkov do chatu
Ak chcete pridať smajlíkov, tak si nainštalujte skript Facebook Chat Emoticons Bar. Teraz stačí len obnoviť stránku a otvoriť chat.

Download
Facebook Chat Emoticons Bar
Facebook Hide Offline Friends Button

Post Tags - , ,