Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Ako skrátiť čas spúšťania systému

Ako zrýchliť spúšťanie počítača, alebo mať prehľad o všetkých spúšťaných procesoch.

Ak sa váš Windows spúšťa pomaly, alebo ak chcete mať prehľad o spúšťaných procesoch, odporúčam vám vyskúšať program Soluto. Program slúži na detekciu programov spúšťaných pri štarte a presne vám zmerá čas spúšťania systému.

Po nainštalovaní programu sa vás spýta či chcete počítač reštartovať a pri najbližšom spúšťaní systému vám zmerá čas spúšťania jednotlivých procesov. Procesy rozdelí do troch kategórií, no-brainer, potentially removable a required.

Required nechajte tak, ostatné si môžete pretriediť. Po kliknutí na niektorý proces máte na výber možnosť delay, alebo pause.

Po kliknutí na advanced vám vypíše podrobnejšie informácie o procese, aj načo slúži.

Ak vyberiete možnosť delay, najprv sa spustí systém a tieto procesy sa spustia neskôr, počas najbližšej nečinnosti počítača. Ak vyberiete možnosť pause, proces sa pri štarte nespustí, ale môžete ho potom dodatočne spustiť kliknutím na tray ikonku a lunch my paused apps. Tam máte ešte možnosť zaškrtnúť ongoing frustration research. Keď sa vám potom počítač spomalí, kliknite na tray ikonku a na my pc just frustrated me a vypíše vám, ktoré programy najviac spomaľujú počítač.

Program je zatiaľ len beta verzia, ale funguje bez problémov.

Download, Homepage

Post Tags - ,