Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Ako si vytvoriť vlastný QR kód

Vytvorte si vlastný QR kód, či už s odkazom na stránku, alebo s ľubovoľným textom a tiež ako prečítať QR kód priamo v počítači.


S QR kódmi ste sa už asi stretli. Môžete ich nájsť na rôznych výrobkoch, reklamných predmetoch, časopisoch a hlavne na internete. Takýto kód môže obsahovať ľubovoľný text. Väčšinou to je odkaz na nejakú webstránku, alebo aplikáciu pre váš mobil. Stačí jednoducho spustiť v mobile aplikáciu na čítanie QR kódov, (napr. barcode scanner, google googles), nasmerovat fotoaparát na tento kód a telefón vám tento kód automaticky dekóduje. Takýto kód si môžete veľmi jednoducho vytvoriť aj sami. Je už na vás čo bude obsahovať. Môžete to využiť napríklad aj na vizitku. Do kódu dáte potrebné info a ten stačí potom zoskenovať mobilom 🙂

Ako na to:

Na vytvorenie QR kódu stačí použiť niektorý z online generátorov. Celkom dobrý je napríklad na stránke qrstuff.com. Stačí si otvoriť stránku a zaškrtnúť niektorú z možností, čo chcete do kódu ukryť, či už Facebook profil, Youtube video, obyčajný text, kontakt, telefónne číslo a podobne. Potom len vložte odkaz, alebo text a môžete si stiahnuť váš QR kód kliknutím na náhľad kódu, alebo odkazom pod ním.

Ako ďalší môžete vyskúšať ešte jednoduchší generátor, s trochu menej funkciami, na stránke qrcode.kaywa.com 

Ako prečítať kód priamo v počítači:

Znova to funguje podobne, stačí si otvoriť stránku zxing.org, kam dáte odkaz na QR kód, alebo uploadnete obrázok s kódom a na stránke sa vám zobrazí zašifrovaný údaj.

Ukážka QR kódu s obyčajným textom. V tom druhom generátore máte obmedzený počet znakov na 250, v tom prvom môžete písať aj oveľa dlhší text.

Post Tags - ,