Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Ako si stiahnuť z Googlu všetky osobné údaje

Zálohujte si všetky vaše osobné dáta z Googlu, záložky, kontakty, fotky, knihy, maily a ďalšie.

Všetky vaše dáta uložené na Googli si môžete jednoducho zálohovať. Aj keď na Googli by mali byť v bezpečí, stále tu je možnosť, že o svoje dáta môžete prísť, či už napríklad pri zrušení účtu, porušením nejakých pravidiel, prípadne zabudnete svoje heslo. Zálohu je dobré spraviť, aj keď chcete niektoré údaje použiť niekde inde, v inom účte a podobne. Nemusíte sa tak obávať, že by ste prišli o svoje kontakty, maily, súbory uložené na cloude a iné osobné dáta.

Ako na to:

Prihláste sa do vášho Google účtu, kliknite v pravom hornom rohu na ikonku svojho účtu a vyberte možnosť Môj účet. V sekcii Osobné informácie vyberte Kontrola nad obsahom. Na otvorenej stránke kliknite na Vytvoriť archív a zobrazia sa vám možnosti, ktoré dáta chcete stiahnuť. Buď si zaškrtnite iba vybrané dáta, alebo nechajte zaškrtnuté všetko a kliknite na Ďalej.

V ďalšom kroku si vyberte veľkosť archívu. Ak archív bude väčší ako zvolená veľkosť, Google vám ho rozdelí po častiach. Odporúčané je nechať zvolenú veľkosť 2GB, prípadne menšiu, aby ste nemali problém s rozbaľovaním. Môžete si tiež zvoliť typ archívu, .zip, alebo .tgz, .tbz. Ďalej si môžete vybrať či chcete odkazy na stiahnutie dostať mailom, alebo archív pridať rovno do OneDrive a podobne. Stačí už len potvrdiť a počkať kedy váš archív bude hotový. Záleží od veľkosti, čiže môže to trvať pár minút, hodín, prípadne pri veľkých archívoch aj zopár dní. Archív bude dostupný na stiahnutie týždeň od vytvorenia.

 

Post Tags - , ,