Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Ako sa dostať rýchlejšie k obľúbeným stránkam, adresárom, alebo súborom

Jednoduchý program na uľahčenie a zrýchlenie spúšťania obľúbených súborov, www stránok, rôznych príkazov a podobne.

Nezvyknem veľmi používať podobné programy, ale tento sa mi zapáčil a už ho chvíľu používam a som s ním veľmi spokojný. Program Promtu slúži na rýchle vyhľadávanie a spúšťanie ľubovoľných príkazov. Vytvoríte si zoznam najviac spúšťaných programov, alebo webových stránok a jednoducho len stlačíte nastavenú skratku, ukáže sa vám vyhľadávacie okno, kam zadáte názov stránky, alebo programu ktorý chcete spustiť. Vyhľadávanie je rýchle, výsledky sa vám ukazujú ihneď po zadaní jedného znaku a už len vyberiete príkaz ktorý sa má vykonať. Ja mám takto uložené najviac spúšťané programy a tiež rôzne sekcie rôznych www stránok. Spúšťanie a vyhľadávanie je jednoduchšie a rýchlejšie ako cez záložky.

Ako na to:

Program nainštalujte a pri prvom spustení sa vás spýta na skratku ktorou chcete aby sa vám zobrazovalo vyhľadávacie okno, tak si nastavte nejakú jednoduchú skratku

V ďalšom kroku sa vás spýta kde sa má okno zobraziť. Buď si nastavíte stálu pozíciu, alebo vždy vedľa kurzoru myšky (to mi vyhovuje najviac).

Kliknite pravým tlačítkom na tray ikonku, ktorá sa vám ukáže po spustení a kliknite na create new command. Do políčka Name zadajte ľubovoľný názov, podľa ktorého budete vyhľadávať a do Target zadajte buď www stránku, cestu k nejakému programu, alebo súboru. Môžete si tiež pridať nejakú poznámku, nastaviť či sa má program spustiť ako administrátor a podobne.

V programe si môžete pridávať profily pre jednotlivých užívateľov a potom si len vybrať ktorý chcete používať.

V záložke plugin si môžete nainštalovať plugin Notes, ktorý slúži na poznámky (vo verzii 8 sa nemusí inštalovať). Po stlačení skratky win + J sa vám ukáže okno kam si môžete zapisovať ľubovoľné poznámky. Môžete si tu navyše prispôsobiť vzhľad a podobne. Nemusíte nič ukladať, stačí zavrieť okno a kedykoľvek po stlačení skratky sa vám znova ukáže aj s poznámkami ktoré ste si zapísali.

Odporúčam používať zatiaľ verziu 8 (screeny sú z 9), lebo verzia 9 je zatiaľ iba beta verzia a vyhadzuje chybu pri kliknutí na configuration, ale inak funguje bez problémov. Program podporuje aj Windows 7, aj XP, Vista. Inak na to aby fungoval, musíte mať nainštalovaný minimálne Framework 2. Stiahnuť sa dá tu.

Homepage, Download