Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Ako rozšíriť monitor o obrazovku tabletu, mobilu, alebo notebooku

Vytvorte si zo svojho tabletu, notebooku, alebo mobilu bezdrôtový monitor.airdisplay icon

Bezdrôtový monitor si môžete vytvoriť pomocou aplikácie Air Display. Svoj hlavný monitor môžete rozšíriť o displej tabletu, mobilu, alebo notebooku, prípadne iného PC. V skratke ide o to, že na svojom hlavnom PC, ktorého monitor chcete rozšíriť si nainštalujete Air display driver. Na ďalšom zariadení, ktorého obrazovku chcete pripojiť si nainštalujete aplikáciu z marketu, či už pre iOS, alebo Android, alebo si na stránke stiahnete klienta pre PC. Zariadenia musia byť pripojené v rovnakej sieti. V hlavnom počítači potom v aplikácii Air display vám automaticky vyhľadá dostupné zariadenia, stačí kliknúť na connect a zariadenie sa pripojí, ako ďalší monitor. Cez aplikáciu sa dajú pripojiť 4 zariadenia naraz.

Aplikácia však nieje zadarmo, v play za ňu zaplatíte 7,32€, pre počítač 14,99€. Na počítači máte hodinu zdarma, tak to môžete vyskúšať, prípadne si to nainštalujte do sandboxu pre opätovné použitie.

 

Ako na to:

Na počítači, ku ktorému chcete pripojiť ďalšiu obrazovku si nainštalujte Air Display driver. Na výber máte verziu pre Windows aj MAC.

Na ďalšom zariadení nainštalujte klienta, či už z app store, play store pre mobilné zariadenia, alebo pre počítač priamo zo stránky.

Po spustení aplikácie na mobilnom zariadení sa vám zariadenie automatický zobrazí aj v aplikácii v počítači, kde už stačí kliknúť iba na connect, prípadne ak vám zariadenie nenašlo, tak ho môžete pridať ručne pomocou IP adresy.

airdisplay1

Postup ako na to sa vám v slovenčine zobrazí aj v mobilnej aplikácii.

Rýchlosť odozvy je celkom dobrá. Video neprehrá úplne plynulo, ale inak sa to dá použiť.

airdisplay2

airdisplay3

Domovská stránka

Post Tags - , , ,