Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Ako prenášať súbory medzi počítačom a mobilom, alebo medzi mobilmi, bez USB kábla, alebo potreby sa niekam registrovať

Jednoduchý spôsob ako prenášať súbory medzi počítačom a mobilom, bez USB kábla, alebo potreby niekam sa registrovať, alebo prihlasovať (Android a iPhone).bump icon


Jednoduchý spôsob prenášania súborov medzi počítačom a mobilom vám ponúka stránka bu.mp. S aplikáciou Bump ste sa v mobile už možno stretli, no teraz môžete prenášať ľubovoľné súbory aj medzi počítačom. Na prenos súboru vám stačí iba internetové pripojenie, nemusíte byť v spoločnej Wi-Fi sieti, takže vám stačí aj mobilné pripojenie. Jednoducho si tak môžete prenášať súbory, fotografie, videá, prípadne zálohovať kontakty do počítača, alebo zdieľať s inými zariadeniami. Veľkosť súboru je momentálne obmedzená na 20MB na jeden súbor. Čo sa týka posielania fotografií, tak je tam jedna nevýhoda, že ak je fotografia vo vyššom rozlíšení, automaticky sa prekonvertuje na menšie, cca 800×600, aby posielanie bolo rýchlejšie. Ak však pošlete fotografiu ako súbor, vtedy vám ju odošle v plnej veľkosti. V budúcnosti má pribudnúť možnosť posielať fotografie v plnej veľkosti aj štandardným spôsobom a taktiež by mali pribudnúť aj aplikácie pre ďalšie mobilné platformy.

 

Ako na to:
V prehliadači si otvorte stránku bu.mp (podporovaný je Chrome, Firefox a Safari). Vvyskočí vám žiadosť o povolenie použiť vašu polohu, tak pre správne fungovanie aplikácie kliknite na povoliť.

bump1

V mobile si z marketu nainštalujte aplikáciu Bump. Po spustení si nastavte meno, prípadne fotografiu a vyberte čo chcete zdieľať, či už nejaký súbor, kontakt, alebo fotografiu.

Ak chcete poslať súbor do počítača, otvorte si stránku bu.mp a „zatraste“ mobilom do strany (mal by zavibrovať) a zároveň stlačte na počítači medzerník. Na počítači aj v mobile vám vyskočí upozornenie na pripojenie. Stačí, ak na mobile kliknite na connect a súbory sa vám hneď zobrazia na počítači, tam už len stačí kliknúť na download. Podobne to je aj medzi mobilmi, kedy stačí „zatriasť“ oboma mobilmi naraz.

Photo 2 (1)

Photo 1 (3)

bump4

bump2

Až po prenesení súboru z mobilu do PC, môžete kliknúť na možnosť send files to your device a tam iba zvolíte súbory, ktoré chcete odoslať z počítača do vášho mobilu.

bump3

Prenos súborov cez bu.mp je určite zaujímavou alternatívou. Stránka sľubuje bezpečnosť, no je na vás, či takto budete zdieľať nejaké citlivé informácie, ale určite sa to môže hodiť, či už napr. v škole, v práci, kde nemáte možnosť inak zdieľať súbory. Nie žeby neboli iné alternatívy, ale toto je rýchle, jednoduché a funguje to 🙂 Zdieľanie funguje aj medzi iPhonom a Androidom.

Pre lepšiu predstavu ako to funguje, si môžete pozrieť aj niekté z týchto videí

Video1, Video2
Bu.mp

 

Post Tags - , ,