Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Ako povoliť pravé kliknutie myši na weboch, ktoré to zakázali

Povoľte ukladania obrázkov a kopírovanie textu na weboch, ktoré to zakázali.

Pri prezeraní webových stránok môžete naraziť aj na také stránky, ktoré majú zablokované kliknutie pravým tlačidlom. Nemôžete si tak zo stránky napríklad uložiť obrázok, prípadne skopírovať text a podobne. Tieto stránky využívajú javascript, ktorý túto možnosť blokuje vo vašom prehliadači. Tento javascript môžete obísť viacerými spôsobmi.

Ako na to:

Ak chcete stiahnuť obrázok zo stránky a nemôžete na neho kliknúť pravým tlačidlom, tak si v prehliadači Chrome otvorte stránku odkiaľ chcete stiahnuť obrázok, otvorte Nástroje pre vývojárov (ctrl + shift + i, alebo F12) a vyberte záložku Apllication. Tu nájdite položku Frames, Images a tu sa nachádzajú všetky obrázky zobrazené na stránke. Po zobrazení obrázka ho môžete klasicky stiahnuť, kliknutím pravého tlačidla a uložiť obrázok. Vo Firefoxe stačí zobraziť Informácie o stránke, kliknutím na Nástroje a v záložke média uvidíte obrázky.

Ak chcete napríklad skopírovať text , na stránke na ktorej to je zakázané, musíte najprv vypnúť javascript. Javascript si môžete vypnúť v nastaveniach každého prehliadača, ale takéto riešenie nieje najlepšie, keďže množstvo stránok potrebuje javasript pre správne fungovanie, takže by ste ho museli znova zapínať. Tu vám môže pomôcť nejaké rozšírenie do prehliadača, napríklad RightToCopy. To vám automaticky povolí kliknutie pravým tlačidlom, aj keď to je zakázané, ale toto rozšírenie nefunguje vždy. Lepšou možnosťou preto bude nejaké rozšírenie, ktorým môžete na chvíľu vypnúť javascript úplne, kliknutím na ikonku v prehliadači. Pre Chrome to je napríklad rozšírenie Quick JavaScript Switcher, Toggle JavaScript, alebo vo Firefoxe YesScript. Tieto rozšírenia vám po nainštalovaní ponúkajú rýchlu možnosť vypnúť dočasne javascript, ktorý blokuje aj napríklad funkcie ako kliknutie pravým tlačidlom.

Post Tags - , ,