Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Ako povoliť históriu schránky vo Windowse 10

Vyskúšajte vylepšenú systémovú schránku a povoľte si históriu schránky priamo vo Windowse 10.

Windows už nejakú dobu ponúka možnosť povoliť históriu systémovej schránky, takže netreba na to už inštalovať žiadnú ďalšiu aplikáciu. Táto funkcia vám umožní ukladať viac položiek do schránky, ku ktorým sa môžete vrátiť neskôr. Štandardne je história schránky vypnutá, stačí ju len povoliť v nastaveniach. Históriu si môžete jednoducho celú vymazať, prípadne len vybranú časť, alebo sa automaticky zmaže pri každom reštartovaní Windowsu.

Ako na to:

Otvorte si nastavenia Windowsu (Windows + i) a do vyhľadávania napíšte Schránka, prípadne Clipboard ak používate angličtinu. V otvorených nastaveniach stačí len povoliť možnosť História ukladania do schránky / Clipboard history.

Po povolení všetko čo skopírujete sa vám automaticky bude ukladať. Ak sa teda chcete vrátiť k nejakému textu, obrázku, ktorý ste skopírovali skôr, stačí stlačiť skratku Windows + V a otvorí sa vám okno s históriou schránky, odkiaľ jednoducho môžete kliknutím, alebo klávesnicou vybrať čo chcete vložiť. Samozrejme schránka neukladá iné súbory, ak napríklad pomocou copy/paste kopírujte filmy, programy, tie v histórii nenájdete. Podporuje len text a obrázky.

Je tu ešte ďalšie nastavenie pre možnosť synchronizovať schránku medzi inými zariadeniami. Akurát na to potrebujete Microsoft účet a skopírované dáta sa nahrávajú na servery Microsoftu. Taktiež by sa mali automaticky mazať, takže kto chce môže vyskúšať aj túto funkciu.

Pre vylepšenú schránku existuje veľa programov tretích strán, ktoré ponúkajú aj množstvo pridaných funkcií, ale nie každý chce inštalovať ďalšiu aplikáciu, preto je dobré že niečo také ponúka aj Windows priamo v sebe.

Post Tags - ,