Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Ako používať Whatsapp na počítači

Ako komunikovať cez Whatsapp priamo z vášho prehliadača.whatsremote icon

Skúšal som už viaceré alternatívy, ale každá mala nejaký nedostatok, či už ovládanie mobilu na diaľku, tam sa mi nepáčilo, že displej mobilu musí byť zapnutý a na mobile vidím to, čo robím v PC. Ďalej sa dá Whatsapp nainštalovať cez niektorý z emulátorov, tam je však problém v tom, že to berie ako ďalšie zariadenie a na jedno t.č. môžete používať iba jedno zariadenie. Asi najlepšia alternatíva, ktorú som zatiaľ skúšal je Whatsremote. Mnohých ale asi odradí, že v telefóne budete musieť mať ROOT, aby vám to fungovalo a aplikácia je trial verzia, pôjde vám len tri dni, potom stojí 0,99€, ale ak s ňou budete spokojní, myslím že to radi zaplatíte.

Ako na to:

V mobile si nainštalujte aplikáciu Whatsremote. Po prvom spustení si od vás vyžiada prihlásenie google účtom, stačí len kliknúť na register.

Screenshot_2014-03-02-09-03-42

V prehliadači si otvorte stránku whatsremote.com, opäť sa prihláste svojím google účtom. Po prihlásení sa vám už zobrazí stránka, odkiaľ viete komunikovať. V nastaveniach si môžete zapnúť notifikácie aj v počítači, tak isto v mobile pokiaľ je aktívna táto aplikácia, môžete si v nastaveniach notifikácie vypnúť. V mobile stačí, ak táto aplikácia beží na pozadí, nemusíte ju mať nonstop otvorenú.

Screenshot_2

Škoda, že Whatsapp stále nemá aplikáciu pre PC, niečo ako má Viber, ale možno sa raz dočkáme, nejaké zmeny asi časom budú, keďže už to má pod palcom Facebook.