Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Ako používať trial verziu programu stále dookola

Ako obnoviť skúšobnú dobu trial verzie programu.pieskovisko icon

Ak nechcete platiť za nejaký program, tak pri niektorých si môžete vyskúšať trial verziu. Ak vám však uplynie skúšobná doba, nepomôže ani keď program preinštalujete (aspoň pri väčšine programov). Ak však program nainštalujete do Sandboxu, po jeho zmazaní neostanú v systéme žiadne informácie a program môžete nainštalovať znova 🙂

O Sandboxe som už raz písal, v podstate všetky zmeny čo program robí sa ukladajú do adresára Sandboxu, či už je to zmena v registroch, alebo kdekoľvek v PC. Po odstránení sa preto odstránia všetky informácie o programe. Pre lepšiu predstavu tu je obrázok ako Sandbox funguje:

sandbox

Ako na to:

Je to úplne jednoduché a o používaní Sandboxu tu už jeden článok je, tak len v skratke. Musíte mať nainštalovaný Sandobox a potom do neho môžete inštalovať ľubovoľné programy. Stačí na vybraný program kliknúť pravým tlačítkom a vybrať možnosť spustiť v Sandboxe (pieskovisku).

pieskovisko1
Potom prebehne klasická inštalácia programu a program môžete používať. Keď vám skončí skúšobná doba, stačí vymazať údaje zo Sandboxu a program nainštalovať znova.

Post Tags - ,