Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Ako poslať odkaz stránky, ľubovoľný text, alebo súbor priamo z prehliadača do vášho mobilu a naopak a ako zobrazovať notifikácie z mobilu priamo v prehliadači

Jednoduchý spôsob ako zdieľať url stránky, text, adresu, alebo súbor jednoducho a rýchlo do svojho mobilu, alebo iného zariadenia, prípadne svojím priateľom a taktiež zobrazovanie notifikácii z mobilu priamo v prehliadači.pusbullet icon


Na odosielanie dát medzi PC a vaším Android mobilom existuje jednoduché rozšírenie Pushbullet, ktoré vám umožní jedným kliknutím poslať notifikáciu do vášho mobilu. Môžete tak posielať ľubovoľné správy a súbory do veľkosti 25MB, aj do viacerých zariadení, alebo vaším priateľom. Môžete si tiež povoliť zobrazovať notifikácie telefónu priamo vo vašom prehliadači. Nemusíte tak každú chvíľu pozerať na mobil, či máte nejakú novú správu, alebo zmeškaný hovor a podobne.

Ako na to:

Nainštalujte si rozšírenie Pusbullet vo vašom prehliadači, momentálne podporuje Chrome a Firefox. Po nainštalovaní od vás bude vyžadovať prihlásenie gmailom.

pushbullet2

V mobile si nainštalujte aplikáciu Pusbullet, nájdete ju aj na Google Play. Po spustení sa tiež prihláste svojím gmail účtom. Pri spustení máte možnosť povoliť funkciu notification mirroring, čiže všetky notifikácie prichádzajúce na váš mobil sa vám zobrazia aj priamo v prehliadači. Túto možnosť nemusíte povoľovať ak nechcete.

Screenshot_2014-02-04-22-26-45Screenshot_2014-02-04-22-27-17

Teraz môžete posielať jednoducho údaje medzi zariadeniami. V prehliadači stačí kliknúť na ikonku Pushbullet a automaticky vám ponúkne možnosť odoslať aktuálne otvorenú stránku do ďalšieho zariadenia. Ak chcete poslať správu, súbor, alebo poznámku, stačí prekliknúť na vybranú záložku. V prípade posielania súborov vás to odkáže na stránku, cez ktorú môžete poslať súbor do veľkosti 25MB. V riadku Push to si vyberte zariadenie do ktorého chcete údaje odoslať, kliknite na Push it a na mobile, alebo inom zariadení vám vyskočí notifikácia o prijatej správe. Odosielanie z mobilu funguje tiež jednoducho, stačí klasicky dať zdieľať či už nejaký text, súbor, fotografiu a z možností zdieľania vybrať Push it. Potom len vyberiete zariadenie kam sa má správa, alebo súbor odoslať.

pushbullet4

Screenshot_2014-02-05-12-07-03Screenshot_2014-02-05-12-06-42

Ako funguje notification mirroring si môžete pozrieť aj na tomto krátkom videu:

Táto aplikácia určite stojí za vyskúšanie. Veľakrát ušetrí veľa času pri zdieľaní informácii medzi zariadeniami. Hodí sa to napríklad aj keď máte viac počítačov a chcete zdieľať nejaký odkaz z jedného PC do druhého a podobne. Všetky svoje prijaté a odoslané notifikácie nájdete aj po prihlásení na stránke Pushbullets.

Pushbullet homepage

Post Tags - , , ,