Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Ako posielať zašifrované a samodeštrukčné správy cez Facebook Messenger

Posielajte cez Messenger zašifrované a samodeštrukčné správy,  ktoré sa po nastavenom čase vymažú. fb_secret_icon

Facebook nedávno sprístupnil ďalšiu funkciu, tajné konverzácie a samodeštrukčné správy. Môžete tak medzi sebou komunikovať „bezpečne“ a tiež posielať správy, ktoré sa automaticky zmažú po nastavenej dobe. Teda ak niekomu pošlete samodeštrukčnú správu, môžete nastaviť čas po akom sa správa po jej prečítaní vymaže. Je možné nastaviť zmazanie po dobe od 5 sekúnd, až po 1 deň. Vy, aj osoba s ktorou chcete takto komunikovať, musíte mať novú verziu messengera, v ktorej je už táto funkcia dostupná. To by ste mali zistiť aj tak, že ak pošlete správu niekomu, kto nemá túto funkciu, tak sa vám v chate zobrazí upozornenie, že správu sa nepodarilo odoslať. Takto komunikovať môžete medzi sebou bez obáv, že by konverzáciu mohla sledovať aj nejaká iná osoba.

 

Ako na to:

Po otvorení klasického chatu kliknite na ikonku Podrobnosti v pravo hore a tam vyberte možnosť Tajná konverzácia.

fb_secret

Otvorí sa vám tajná konverzácia, podobná tej klasickej. Správy nie sú automaticky samodeštrukčné, ak im nenastavíte čas. Čas vymazania vašej správy po jej prečítaní môžete nastaviť po kliknutí na ikonku hodín v riadku pre zadávanie textu.

fb_secret1fb_secret3

Po odoslaní samodeštrukčnej správy, sa vám po nastavenej dobe správa nezmaže, ale text bude rozmazaný. Potom, ako ju druhá strana prečíta, po vami nastavenom čase sa správa zmaže z chatu obidvom.

fb_secret4
Služba by mala byť dostupná postupne každému. Ak ju ešte nemáte, tak po aktualizácii už by ste ju mali mať. Väčšina užívateľov to asi využívať nebude, no niekoho možno poteší aj táto funkcia.

Post Tags - , ,