Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Ako ovládať VLC prehrávač pomocou mobilu

Ovládajte VLC player pomocou vášho mobilu.

VLC prehrávač môžete ovládať jednoducho svojím telefónom, stačí ak máte mobil s Androidom, s WebOS, alebo iPhone / iPad a nainštalovanú aplikáciu Remote VLC.

Ako na to:
(skúšal som to s Android telefónom)

Nainštalujte si v telefóne aplikáciu Remote VLC.
V počítači si nainštalujte VLC Setup Helper a spustite.


Kliknite na Setup VLC a malo by sa vám ukázať že VLC bol nakonfigurovaný (ak vám vyskočí firewall, tak dajte povoliť výnimku).


Teraz spustite prehrávač v počítači a v telefóne si spustite aplikáciu. V aplikácii by vám automaticky malo nájsť dostupný počítač, takže stačí naňho klinúť a môžete ho ovládať. Ak by počítač nenašlo, tak ešte vo VLC Setup Helperi kliknite na Run web pairing helper. Zobrazí sa vám passcode, ktorý zadáte v telefóne, po kliknutí na pridať počítač. Ale fungovalo mi to aj bez toho.


VLC Setup Helper stačí spustiť len raz a nastaviť. Potom už stačí spustiť len VLC prehrávač a kedykoľvek sa môžete mobilom pripojiť. Počítač a mobil musia byť pripojené v jednej sieti. Aplikácia má množstvo funkcií, na ovládanie prehrávača. V Pro verzii môžete prechádzať aj súbory v počítači a spúšťať prehrávanie na diaľku. Vo free verzii môžete len ovládať počítač, ale nedovolí vám pridávať nové súbory do prehrávača.

 

 

 

 

 

 

 


VLC Setup Helper
Remote VLC pre Android