Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Ako odoslať email v presne nastavenom čase

Ako si načasovať odoslanie emailu, aj bez toho aby ste museli mať zapnutý počítač.

Ak potrebujete poslať email v určitom čase, dá sa to jednoducho pomocou stránky LetterMeLater.com. Existujú aj iné spôsoby, ale tento sa mi zatiaľ osvedčil najviac. Samozrejme ak používate napríklad Outlook, tak v ňom sa dá nastaviť kedy sa má správa odoslať, ale ak v tom čase je váš počítač vypnutý, tak sa správa neodošle. Nedávno sa objavilo aj podobné rozšírenie pre gmail, s názvom Boomerang, ale myslím že funguje iba z gmailu na gmail. Takže momentálne mi najviac vyhovuje spomínaná stránka LetterMeLater.

Ako na to:

Na stránke sa musíte najprv zaregistrovať. Registrácia je jednoduchá a rýchla, stačí zadať meno, váš email (ten sa potom zobrazí ako email odosielateľa), nastaviť čas a heslo. Potom vám na zadaný email príde aktivačný link ktorý musíte potvrdiť.


Po prihlásení na stránku kliknite v pravo hore na tlačítko Compose a tam napíšte email ktorý chcete odoslať, komu a kliknite na ikonku vedľa políčka When to send a nastavte si dátum a čas kedy sa má správa odoslať.

Môžete zaškrtnúť ešte možnosť hide, takže nebudete už môcť editovať email až do odoslania (zrušiť odoslanie áno). Ak túto možnosť nezaškrtnete, hocikedy môžete nastavený email editovať. Druhá možnosť remainder, vás 3 dni pred odoslaním nastaveného emailu upozorní na váš email. Nakoniec len potvrďte tlačítkom Schedule to be sent.

A ak máte všetko nastavené správne, ukáže sa vám, že vaša správa bude odoslaná v nastavenom čase.

Nastavenie je jednoduché, stránka funguje zatiaľ čo som testoval veľmi spoľahlivo a neobsahuje žiadne otravné reklamy.

Post Tags - , ,