Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Ako obnoviť neuložený dokument vo Worde, Exceli, PowerPointe

Ako obnoviť neuložený dokument vo Worde, Exceli, PowerPointe.

Ak sa vám sa už stalo, že pri písaní nejakého dokumentu napríklad vo Worde ste ho zabudli uložiť, alebo omylom ste klikli pri zatváraní na neuložiť, existuje jednoduché riešenie, ako tento dokument obnoviť. Stačí, ak používate Office 2010, alebo novší. Funguje to nielen pre Word, ale aj pre ostatné Office programy, Excel PowerPoint a ďalšie.

Word (rovnako aj ďalšie Office programy) automaticky ukladá dokument po niekoľkých minútach. Dobu, po akej sa má dokument automaticky ukladať si môžete zmeniť, štandardne by to malo byť 10 minúť. Ak teda píšete nejaký dokument, tak každých 10 minút sa vám uloží, hoci dokument zavriete a nedáte uložiť zmeny. Tu som si všimol trochu rozdiel v tom, že novší Office 2013 uloží dokument aj po niekoľkých sekundách, hoci je nastavené automatické ukladanie na 10 minút. Čiže ak začnem písať nový dokument, ktorý zavriem napr. po minúte a neuložím, tak tento dokument sa dá jednoducho obnoviť. Vo Worde 2010 sa dal dokument obnoviť iba keď bol otvorený aspoň nastavenú dobu, teda 10 minút. Inak Word automaticky ponúka obnovenie súboru (aj staršie verzie), ak ho zavriete nasilu, teda ukončíte proces, alebo vypnete počítač keď Word ostane otvorený.

Ako na to:

Ak ste zavreli nejaký neuložený dokument, otvorte Word, kliknite na Súbor, informácie, spravovať verzie, obnoviť neuložené dokumenty. Tam by ste mali vidieť váš neuložený dokument. Stačí vybrať súbor pre obnovenie a po otvorení kliknúť na obnoviť.

Ak chcete obnoviť zmeny v dokumente, ktorý ste predtým už mali uložený, tak postup je podobný. Otvorte si dokument ktorý chcete obnoviť, kliknite na Súbor, informácie a vedľa možnosti spravovať verzie, sa vám zobrazí možnosť otvoriť verziu dokumentu, ktorá bola zatvorená bez uloženia. Po kliknutí na túto možnosť máte na výber, či chcete dokumenty porovnať, alebo obnoviť dokument, ktorý nebol uložený.

Ak chcete zmeniť interval, po akej dobe sa má dokument ukladať, tak vo Worde kliknite na Súbor, možnosti a v záložke uložiť, si môžete nastaviť po koľkých minútach sa má dokument automaticky ukladať.

V novšom Worde to funguje celkom spoľahlivo, aj keď určite je lepšie dokument pravidelne ukladať. Možno táto funkcia niekomu pomôže pri obnove dát a zachráni čas strávený pri písaní nejakého dokumentu 🙂

Post Tags -