Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Ako nastaviť tlačítkam myšky ľubovoľné funkcie, aj pre každú aplikáciu iné

Nastavte si rozdielne funkcie tlačítok myšky pre rôzne aplikácie.

X-Mouse Button Control je šikovný program na pokročilé nastavenie jednotlivých tlačítok myšky. Môžete si tak pre každú aplikáciu, alebo hru nastaviť inú funkciu, napríklad kopírovať, prilepiť, spustiť ľubovoľnú aplikáciu a podobne. Ak máte nastavené rôzne funkcie pre rôzne aplikácie, tak tie sa menia buď automaticky, keď kurzorom prejdete na okno aplikácie, alebo po kliknutí na okno. Program podporuje myšky s piatimi tlačítkami. Nastavenie je veľmi jednoduché, odporúčam vyskúšať. Ak si na to zvyknete, tak je to výborná pomôcka 🙂

 

Ako na to:

Nainštalujte si X-Mouse Button Control. Po spustení sa vám zobrazí tray ikonka, na ktorú kliknite pravým tlačítkom a vyberte možnosť setup.

V ľavej časti nechajte default, ak chcete zmeniť funkcie tlačítok defaultne, pre všetky aplikácie. V pravej časti si môžete zmeniť ktoré tlačítko akú funkciu má vykonávať.

Pre rôzne aplikácie môžete nastaviť rôzne funkcie, stačí klinúť na add, vybrať ľubovoľnú aplikáciu a nastaviť funkcie tlačítok. Aplikácií si môžete pridávať koľko chcete. Ak neviete ktoré tlačítko je ktoré, stačí naň kliknúť a v programe vám zasvieti riadok 🙂

Nastavenia myslím že môžete nechať v defaultnom nastavení. Prípadne si môžete zmeniť či chcete aby sa vám funkcie tlačítok zmenili hneď po prejdení kurzorom na okno aplikácie, alebo až po aktivovaní okna, teda až keď naň kliknete. Defaultne stačí prejsť kurzorom na okno. Ak to chcete vypnúť, odškrtnite možnosť Enable profile switching on mouse move.

Download