Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Ako nahrávať TV vysielané cez internet

Ak sledujete TV cez internet a chcete si sledovaný program nahrať rovno do počítača, čítajte ďalej. Dozviete sa aj ako sledovať televíziu v okne prehrávača.

Existuje na to viac programov. Jeden z najjednoduchších je WM downloader.

Po spustení programu stačí dať load, vložiť link a kliknúť na štart. Zobrazí sa vám okno kde môžete nastaviť adresár kam sa má súbor sťahovať a názov súboru. Potvrďte a začne sa sťahovanie.

Môžete si tiež nastaviť plánovač kedy sa má nahravanie spustiť a vypnúť.

Viac o programe sa dočítate tu. Trial verziu si môžete stiahnuť tu. Funguje 30 dní, dĺžka jedného súboru je obmedzená na 30 minút, čo je podľa mňa trochu zbytočné, keďže maximálna veľkosť súboru je 10MB na 1 súbor.

Link na televíziu získate tak, že si napr. na tejto stránke spustite prehrávanie tv (momentálne ide len markíza). Stránku otvorte v internet exploreri, kliknite pravým tlačítkom na video a dajte properties. Tam si skopírujte link na TV.

Tento link môžete vložiť aj do nejakého prehrávača. Ja napríklad používam prehrávač GOM. Stačí dať súbor, otvoriť, URL a tam vložiť tento link a môžete sledovať TV. Malo by to fungovať vo väčšine lepsích prehrávačoch.

Ďalší dobrý program na nahrávanie televízie je WM recorder. Môžete súčasne sledovať TV aj nahrávať.

Spustíte program, potom spustite prehrávanie TV (môžete aj v prehrávači). Program si sám nájde link, takže potom stačí kliknúť na record a video sa začne nahrávať.

Trial verziu programu si môžete stiahnuť tu. Je obmedzená na 30 dní a nahrávanie je obmedzené na 5 minút na 1 súbor.

Tento návod vám nemusí fungovať ak pozeráte LIVE TV rovno na stránkach televízie. Ale zase načo to nahrávať, keď sa to bude dať stiahnuť v archíve 😉

Post Tags -