Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Ako jednoducho prenášať kopírovaný text z počítača do mobilu, tabletu, alebo medzi inými zariadeniami

Prenášajte jednoducho kopírovaný text z počítača do mobilu, tabletu, alebo iného zariadenia.clipbrd_icon

Určite ste zažili situáciu, keď ste chceli nejakú stránku z počítača otvoriť v mobile, alebo tablete a museli ste ju ručne prepisovať. To sa dá jednoducho vyriešiť aplikáciou Clipbrd, ktorá vám synchronizuje vašu schránku so všetkými vašimi zariadeniami, na ktorých si ju nainštalujete. Môžete tak jednoducho kopírovať a vkladať ľubovoľný text, či už z počítača na iný počítač, mobil, tablet a podobne. Na Clipbrd budete potrebovať zariadenie s Androidom, alebo počítače s prehliadačom Chrome.

Ako na to:

Aplikáciu nájdete na Google Play, ak ju chcete nainštalovať na zariadenie s Androidom, alebo v Chrome Web Store, ako doplnok pre prehliadač Chrome . Po nainštalovaní Clipbrd sa musíte zaregistrovať. Stačí zadať váš email a heslo. Nie je potrebná žiadna aktivácia. Aplikácia je úplne jednoduchá, môžete si v nej vypnúť, alebo zapnúť synchronizáciu a v nastaveniach nastaviť, či chcete dostávať notifikácie o prijatom texte. Túto aplikáciu si nainštalujte aj na ďalších zariadeniach a ak sa prihlásite rovnakým emailom, môžete tak jednoducho kopírovať text medzi rôznymi zariadeniami.

V prehliadači Chrome si stačí nainštalovať rozšírenie Clipbrd a prihlásiť sa rovnakými údajmi. Po nainštalovaní sa vám na lište zobrazí ikonka, pomocou ktorej viete synchronizáciu vypnúť/zapnúť. Ak máte synchronizáciu zapnutú, synchronizuje sa všetok text, ktorý skopírujete do schránky. Nemusí to byť text z prehliadača, ale z ľubovoľného programu, či už Word, alebo iného.

clipbrd1

clipbrd2

Synchronizáciu môžete kedykoľvek vypnúť aj v aplikácii v mobile, alebo v ktoromkoľvek zariadení. Ak je synchronizácia povolená a máte zapnuté notifikácie, po skopírovaní textu napr. v počítači, vám v mobile vyskočí upozornenie, aj s počtom prijatých znakov.

clipbrd3

Existujú aj alternatívy, ako napríklad Pusbullet, ten ponúka aj množstvo iných funkcií, ale možno práve preto dá niekto prednosť jednoduchšej alternatíve.

Clipbrd Chrome
Clipbrd Android