Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Ako hľadať filmy a seriály na online sledovanie, alebo stiahnutie

Zopár tipov, kde môžete sledovať filmy a seriály online, alebo ako a kde sa dajú sťahovať.

Sledovanie online seriálov a filmov, prípadne ich sťahovanie, je stále rozšírené, aj keď to je nelegálne. V poslednej dobe stále pribúdajú stránky, kde môžete sledovať najnovšie filmy a seriály online a to už aj pár hodín po odvysielaní. Taktiež kvalita online streamov je už na bežné pozeranie dostačujúca, takže ak si nepotrpíte na nejakú 4K kvalitu, tak online si viete pozrieť takmer všetko. Aj keď tieto stránky pravdepodobne nemajú dlhú budúcnosť, momentálne ich funguje dosť.

Sledovanie a sťahovanie zo stránok s online obsahom

Stránok so seriálmi a filmami je plno, tak tu je aspoň zopár z nich. Seriály sú aktualizované rýchlo, väčšinou už pár hodín po odvysielaní. Ak sú dostupné titulky, tak ich tam nájdete tiež, alebo sú doplnené neskôr a na niektorých môžete sledovať seriály a filmy aj s dabingom, ak je dostupný.

topserialy.skseriály
teevee.skfilmy a seriály (momentálne už patrí pod topserialy.sk)
serialos.czfilmy a seriály
film-serial.skfilmy a seriály
najfilmy.skfilmy
najserialy.skseriály

Viac stránok nemá zmysel menovať, je ich plno, stačí zadať do Google vyhľadávania napr. serialy online cz

Žiadne filmy ani seriály sa na týchto stránkach nenachádzajú, tieto stránky na videá len odkazujú.

Zo všetkých týchto stránok si môžete seriály a filmy aj stiahnuť, hoci sťahovanie priamo neponúkajú. Na väčšinu stačí, ak máte nainštalovaný plugin Download Helper, pre prehliadač Chrome. Po spustení prehrávania len kliknite na ikonku rozšírenia a môžete sťahovať. Ak by na niečo Download Helper nestačil, tak je tu IDM (Internet Download Manger), ktorý dokáže stiahnuť (podľa mňa) z 99% stránok, nerobia mu problémy ani rôzne TV archívy a podobné stránky.

Tipy na sťahovanie z úložísk

Ak preferujete sťahovanie, namiesto pozerania online, tak väčšinou všetko nájdete napr. na uloz.to. Je tam síce obmedzená rýchlosť, cca do 300kB/s, ale pomocou Freerapid downloadera môžete sťahovať aj 10 súborov naraz. Rýchlosť sa nedelí, ale každý súbor bude sťahovať tou istou rýchlosťou, čiže 10 x 300kB/s. Tu je zopár online úložísk, kde sa oplatí pozrieť ak niečo hľadáte (Freerapid si poradí aj s nimi, aj keď po menej súborov naraz):

uloz.to
webshare.cz
sdilej.cz

Na vyhľadávanie môžete použiť aj nejaký vyhľadávač, ktorý hľadá na viacerých úložiskách napr. esoubory.cz. Niečo podobné zo zahraničných stránok je napríklad filediva.com. Tá nájde súbory na rôznych zahraničných úložiskách. S väčšinou úložísk si poradí aj Freerapid, prípadne ešte jDownloader. Stránka je dosť preplnená reklamami, takže pozor kam klikáte, ale inak vyhľadáva celkom dobre. Okrem spomenutých úložísk existuje množstvo zahraničných, ale vo väčšine prípadov si vystačíte aj s týmito.

Sťahovanie z torrentov

Na vyššie uvedených stránkach väčšinou nájdete to, čo hľadáte. Ak nie, alebo chcete sťahovať veľký obsah a rýchlejšie, tak môžete skúsiť torrenty. Tie nájdete jednoducho pomocou nejakého torrentového vyhľadávača, alebo cez Google. Ak sa odvysiela nejaká nová časť seriálu, ktorá ešte nieje na online seriáloch, alebo známych úložiskách, tak na torrentoch ju už s veľkou pravdepodobnosťou nájdete, aj keď stránky s online obsahom sú v poslednej dobe aktualizované dosť rýchlo a ešte rýchlejšie to je na spomínaných úložiskách.

torrentz2.eu – dobrý vyhľadávač, ktorý naraz prehľadáva množstvo stránok s torrentmi

Z torrentových stránok sú známe napr. katcr.co, samozrejme thepiratebay.org a množstvo iných.

Na hľadanie torrentov môžete použiť aj Google, kde väčšinou stačí zadať názov seriálu, číslo epizódy a slovo torrent. Prípadne ešte môžete nastaviť čas, teda hľadať len za posledných napr. 24 hodín, ak bol seriál odvysielaný v posledných hodinách a podobne. Takto nájdete aj staršie filmy a seriály, alebo torrenty sú obľúbené na sťahovanie videí vo vysokej kvalite, prípadne celej série seriálu, keďže sťahovanie funguje rýchlo a bez nejakých obmedzení. Pri vyhľadávaní torrentov dávajte pozor na čo klikáte, stránky zvyknú byť preplnené reklamami a taktiež nesťahujte žiadny “downloader” a podobne.

Sťahovanie torrentov je však nelegálne, lebo sťahovaný obsah pritom aj odosielate (aj keď už je nelegálne aj iné sťahovanie), takže sťahujte len legálny obsah 🙂

Jednoduché a rýchle sťahovanie z FTP

Ďalšou možnosťou je sťahovanie z FTP. Tu vám taktiež pomôže Google. Stačí, ak do vyhľadávania napíšte napr. toto,

názov filmu -inurl:(htm|html|php|pls|txt) intitle:index.of “last modified” (mp4|mkv|avi)

Nie vždy všetky FTP fungujú, ale väčšinou nieje problém také nájsť. Ak po otvorení nejakého FTP kliknete na video, ktoré chcete stiahnuť a nezačne rovno sťahovanie, ale vás presmeruje na nejakú inú stránku, tak ju rovno radšej zavrite a skúste ďalší odkaz z vyhľadávania.

Legálne sledovanie

Ak by ste chceli sledovať seriály a filmy legálne, tak potom môžete využiť služby ako Netflix, HBO Go, Amazon Prime. Tieto a aj zopár ďalších môžete sledovať aj u nás. Tých pár EUR by nebolo tak veľa, ide skôr o to, či tam nájdete to čo hľadáte. Nevýhodou na niektorých je napríklad to, že nemáte k dispozícii titulky, alebo nemôžete si obsah napr. stiahnuť na kľúč a sledovať tak obsah v TV, prípadne v tablete a v mobile bez internetu. Na druhej strane existujú aj aplikácie do smart televízorov a Android, alebo iOS zariadení, takže sa k online obsahu dostanete jednoducho rýchlo, bez zložitého hľadania, alebo sťahovania.

Ak máte nejaké pripomienky, tipy na stránky, alebo ak chcete vyjadriť svoj názor k sledovaniu filmov a seriálov, môžete sa s nimi podeliť v komentároch.

Nikoho týmto nenabádam sťahovať nelegálny obsah, alebo nelegálne sledovať online filmy a seriály, je to skôr len ukážka, aké jednoduché je dostať sa k nelegálnemu obsahu. Takže všetko na vlastnú zodpovednosť, alebo si zaplaťte nejaký platený, legálny obsah 🙂