Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Ako čo najjednoduchšie zdieľať svoju obrazovku, bez inštalácie, aj na mobil a pre viac užívateľov naraz

Ako môžete jednoducho a bez potreby niečo inštalovať, alebo sa niekam registrovať, zdieľať svoju pracovnú plochu, alebo jej časť a s viacerými užívateľmi naraz.screenleap icon

Medzi najjednoduchšie zdieľanie obrazovky patrí zdieľanie cez Screenleap. V počítači stačí ak máte nainštalovanú javu, potom jedným kliknutím viete zdieľať vašu pracovnú plochu, alebo tú časť plochy, ktorú si označíte. Na stránke Screenleap si jedným kliknutím vygenerujete kód, alebo odkaz, ktorý stačí zadať na nejakom inom zariadení a hneď sa vám zobrazí zdieľaná plocha. Časť plochy, ktorá sa má zdieľať si viete jednoducho nastaviť. Zdieľanie viete kedykoľvek pozastaviť, alebo zastaviť.

Ako na to:

Otvorte si stránku Screenleap a kliknite na Share your screen now.

screenleap1

Potom stačí iba povoliť javu. Zobrazí sa vám zelený rámček, ktorého veľkosť viete myškou ľubovoľne upravovať. Zdieľa sa len tá časť obrazovky, ktorá je označená rámčekom. Zobrazí sa vám aj číslo, alebo odkaz, ktorý pošlite tomu, kto má vašu obrazovku vidieť. Stačí otvoriť odkaz, alebo priamo na stránke do políčka Enter share code zadať tento kód a zobrazí sa vám zdieľaná plocha.

 

screenleap2

screenleap3

screenleap4

 

 

screenleap5

A takto vidíte zdieľanú plochu, priamo vo vašom prehliadači.

screenleap6

 

Nieje to určené na ovládanie iného PC, iba na zobrazovanie plochy. Zdieľanú plochu mi po zadaní kódu na stránke zobrazilo bez problémov aj na Androide.

Screenshot_2014-02-10-16-37-51

 

Zdieľanie zadarmo je obmedzené pre maximálne 8 užívateľov naraz a na dobu zdieľania na 2 hodiny denne. Ak chcete zdieľať plochu pre viac užívateľov, alebo dlhšiu dobu, tak si musíte priplatiť. Vo väčšine prípadov si však myslím, že úplne si vystačíte aj s free verziou.

Screenleap homepage

Post Tags - , ,