Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Ako čo najjednoduchšie sťahovať videa z TV archívov STV, JOJ a iných a zo serverov ako Megavideo, Youtube, Facebook, Rapidshare a pod.

Sťahujte videí a iné veci jednoducho, jedným kliknutím priamo vo vašom prehliadači.

Návodov na sťahovanie z podobných stránok tu už je viac, ale najviac na podobné sťahovania sa mi osvedčil program Internet Download Manager. Momentálne patrí medzi môj najobľúbenejší download manažér, aj čo sa týka rýchlosti a nastavení. Veľmi jednoducho sa pomocou neho dajú sťahovať aj videa takmer z ktorejkoľvek stránky, ako napríklad Megavideo, Youtube, Facebook, Mojevideo, z archívov televízií JOJ, Markíza, STV, Prima, Nova, Huste.tv, poradí si tiež so share servermi ako Rapidshare a podobne, čiže sťahovať môžte prakticky odkiaľkoľvek. Integruje sa do najrozšírenejších prehliadačov, takže nie je problém ak používate Firefox, Operu, Chrome, alebo iný. Program automaticky zistí používaný jazyk a nainštaluje pri prvom spustení. Podporuje aj slovenčinu a češtinu.

Ako na to:

Sťahovanie pomocou IDM (Internet Download Manager) by mal zvládnuť každý. Pred nainštalovaním si zavrite prehliadač a nainštalujte program. Po nainštalovaní môžete ihneď sťahovať, stačí si vo vašom prehliadači otvoriť nejakú stránku s videom a nad videom v pravom rouhu sa vám ukáže tlačítko Prevziať cez IDM.

Po kliknutí na tlačítko sa vám zobrazí okno s odkazom a umiestnením súboru, ktoré len potvrdíte a sťahujete.

Samozrejme predtým si cez nástroje / nastavenia, nastavte kam chcete sťahovať a iné veci.

Sťahovať sa dá aj zo share serverov a to tak že v nastaveniach programu na záložke prihlásenie si nastavíte adresu servera a prihlasovacie údaje. Potom stačí linky na ľubovoľnej stránke iba označiť a kliknúť na tlačítko Prevziať cez IDM. Automatický vám pridané linky skontroluje a môžete si zaškrtnúť ktoré chcete stiahnuť.

Ak potrebujete stiahnuť niečo ako free užívateľ, tak veľa serverov nepodporuje download manažér programy, lebo sa pokúšajú o viac pripojení naraz, ale v IDM stačí, ak si nastavíte v záložke pripojenie výnimky. Tam len zadáte názvy stránok napríklad upnito.sk a nastavíte maximálny počet pripojení na jeden.

Program nieje freeware, môžete vyskúšať 30 dňovú trial verziu ktorú nájdete tu:

Download IDM