Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Ako automaticky synchronizovať údaje z mobilu priamo do počítača

Aktualizujte si svoje údaje z mobilu priamo do PC bez použitia nejakého cloudu, registrácie, alebo internetu.daemonsync_icon


Ak chcete mať svoje fotografie, videá, alebo iné súbory stále zálohované v počítači, bez toho aby ste ich museli uploadovať na nejaký server tretej strany, či už Dropbox, Google Drive, alebo iné, vyskúšajte aplikáciu Daemon Sync – Offline Backup. Aplikácia vám bude automaticky synchronizovať vaše údaje, stále keď bude PC a mobil pripojený v jednej sieti. Dáta sa prenášajú priamo z mobilu do vášho počítača. Ak chcete, adresár môžete zdieľať s ďalšími zariadeniami vo vašej sieti. Aplikáciu si môžete stiahnuť pre Android aj iOS.

 

Ako na to:

V počítači si nainštalujte program Daemon Sync, ktorý vám vytvorí server. Do nastavení servera sa dostanete cez prehliadač, stačí spustiť program, alebo cez ikonku na lište, odkiaľ máte rýchly prístup k niektorým funkciám. V nastaveniach si potom môžete nastaviť meno a heslo pre prístup do nastavení, adresár kde sa majú ukladať prenesené dáta, povolené zariadenia a pár ďalších nastavení. Potom stačí server iba zapnúť.

daemonsync1

daemonsync2daemonsync3
V mobile si nainštalujte aplikáciu Daemon Sync. Nastavenia aplikácie sú jednoduché, môžete tam zvoliť priečinky, ktoré chcete synchronizovať s počítačom, ako často má spúšťať synchronizácia, či chcete synchronizovať iba pri nabíjaní a podobne. Ak na počítači vo vašej sieti máte spustení server, aplikácia ho automaticky vyhľadá. Pri prvom spojení so serverom musíte zadať PIN, ktorý sa vám zobrazí po otvorení nastavení v počítači.

 

daemonsync4
Cez aplikáciu si môžete prezerať uploadnuté údaje na serveri (samozrejme len ak je zapnutý a ste pripojený v rovnakej sieti). Synchronizovať z mobilu do PC môžete ľubovoľné súbory, ale z mobilu môžete na serveri pozerať iba fotky a videá (možno sa to časom zmení).

Ako backup to funguje dobre, v podstate ani neviete, že to máte nainštalované, notifikácie si viete povoliť, alebo vypnúť a v počítači tak máte stále aktuálne fotografie, videá, prípadne iné údaje. Aplikácia je zadarmo na súkromné účely.

Android aplikáciaDomovská stránka – server pre Windows, Linux, alebo MAC server

Post Tags - , ,