Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

Ako automaticky stíšiť zvuk na novej záložke v Chrome a Firefoxe

Ako automaticky stíšiť zvuk na všetkých, alebo novo otvorených záložkách v prehliadačoch Chrome a Firefoxe.

Občas sa stane, že máte otvorených veľa záložiek v prehliadači a na niektorej sa spustí nejaká reklama, alebo video aj so zvukom. Prípadne pracujete v nejakom tichom prostredí a nechcete, aby sa automaticky zapínal zvuk. Na to vám pomôžu jednoduché rozšírenia pre Firefoxu a Chrome. Je škoda, že také niečo zatiaľ nemajú prehliadače štandardne v nastaveniach, ale vraj sa chystá aj to. Zatiaľ sa to dá vyriešiť doplnkami.

Ako na to:

Chrome
Po nainštalovaní rozšírenie Mute Tab sa vám zobrazí nová ikonka, po kliknutí na ktorú sa automatický stíšia všetky záložky, aj novo otvorené budú automaticky stlmené. Ďalším kliknutím povolíte naspäť zvuk na všetkých záložkách. Ak chcete povoliť zvuk len na niektorej, stačí kliknúť pravým tlačidlom na záložku a vybrať možnosť obnoviť zvuk karty.

 

Firefox
Vo Firefoxe si nainštalujte plugin Mute Tab, od rovnakého autora, tu ale funguje trochu inak. V nastaveniach rozšírenia si môžete zaškrtnúť možnosť, aby všetky novo otvorené záložky boli stíšené a tiež nastaviť nejakú klávesu, ktorú keď drzíte a kliknete na záložku, tak sa vypne/zapne zvuk.

Na domovskej stránke je aj rozšírenie pre Operu.

Post Tags - , ,