Mám otázku, tip na článok, alebo blog4all@blog4all.sk

blog4all.sk

blog4all.sk – PC tipy a triky, software rady, návody

“Zdieľanie” TV karty v sieti

Ako streamovať TV/video po sieti. Ak máte TV kartu len v jednom pc a chcete sledovať TV aj na ďalšom počítači, tak čítajte ďalej.


Takže cez sieť môžete bez problémov streamovať hocijaké video, ale aj obraz z TV karty. Najprv návod na video. Aj keď nemyslím žeby to niekto nejak extra využíval, keďže v sieti môžete zdieľať videa. Ale tu je návod ako nato:

Na streamovanie je dobrý program VLC media player. Na počítači z ktorého chcete streamovať video spustíte VLC a kliknite na súbor, otvoriť súbor a vyberte nejaké video. Zaškrtnite Streamovať/Ukladať a kliknite na nastavenia.

Zaškrtnite napr. RTP a adresu dajte IP počítača na ktorom chcete sledovať video.

Na druhom počítači otvorte VLC, dajte súbor, otvoriť sieťový stream, zaškrtnite UPD/RTP a dajte ok. Malo by sa vám spustiť video.

Ak vám to náhodou neide, tak vypnite firewall, alebo povoľte nastavený port…

Ako streamovať obraz z TV karty:

Takže ja mám kartu WinFast TV 2000XP. Skúšal som streamovať cez VLC, ale nejak som to nerozbehal. Tak na pc kde mám TV kartu, na prehrávanie používam program winfast PVR2, tak som to skúsil s tým a funguje to bez problémov.

Takže ako na to: spusťte winfast PVR, kliknite na ikonku live broadcast, alebo pravé tlačítko na obraz a tam na live broacast. Tu si nastavte kvalitu videa, zvuku.. a dajte ok

Na druhom pc si otvorte program VLC, dajte súbor, otvoriť sieťový stream, zaškrtnite http/https… a do riadku napíšte adresu ktorá sa vám ukázala na druhom pc. Dajte ok a začne sa prehrávanie.

Ak by sa vám nespustilo prehrávanie, vypnite firewall.

Zdieľať na:

Post Tags - ,